Jak ukončit aplikaci v telefonu Android?

Pokud jste se právě stali vlastníkem telefonu nebo tabletu založeného na operačním systému Android, pravděpodobně stále ještě o jeho práci moc nevíte.Například víte, jak ukončit aplikaci?Ne?Pak jste přišli na adresu.

Zdá se, že při návratu na plochu by se aplikace měla automaticky zavřít.Ve skutečnosti to není vůbec správné, protože pokud se chcete do hry vrátit, řekněme, budete ji muset znovu načíst.Chcete-li tedy aplikaci ukončit, musíte se uchýlit k úplně jiným akcím.

První metoda

Podívejte se pozorně na zařízení.V dolní části obrazovky nebo ve spodní části rámu jsou tlačítka.Vypadají asi takto:

Kliknutím na červené tlačítko se zobrazí seznam spuštěných programů.Chcete-li aplikaci zavřít, klepněte na ni a přetáhněte ji doprava nebo doleva.Aplikace bude tedy uzavřena.Některá zařízení mají samostatnou dotykovou klávesu, která umožňuje zavřít všechny otevřené aplikace najednou.

Pokud nevidíte tlačítko pro otevírání spuštěných aplikací ve vašem zařízení, znamená to, že je přiřazeno jinému klíči.Například na Samsung Galaxy musíte na sekundu stisknout a podržet tlačítko Domů a na zařízeních Meizu musíte posunout prstem vedle centrálního tlačítka zdola nahoru.

Druhá metoda

Aplikaci můžete zavřít pomocí nastavení operačního systému.To je to, co děláme.

Najděte funkční ikonu „Nastavení“a klikněte na něj.Budete v nabídce nastavení.

Vyhledejte sekci „Aplikace“ a otevřete ji.

Uvidíte aplikace nainstalované na zařízení před vámi.Vyberte požadovaný a klepněte na jeho ikonu.

Jakmile jste na stránce aplikace, klikněte na tlačítko „Stop“.

Aplikace je uzavřena, od vás se nic dalšího nevyžaduje.

Třetí metoda

Existuje další možnost - jedná se o použití aplikací třetích stran, které umožňují uzavřít aplikace v zařízení.K tomu potřebujete aplikaci ES Task Manager nebo Advanced Task Killer.Nainstalujte aplikaci pomocí Google Play a poté ji spusťte.Zde je seznam aplikací.Chcete-li aplikaci zavřít, klikněte na kříž vedle ní.

Pokud jde o nás, doporučujeme použít první metodu jako nejjednodušší a nejspolehlivější.