Jak správně nabít novou baterii telefonu /smartphonu?

Představte si situaci - zakoupili jste si nový smartphone nebo novou baterii.Předtím jste na internetu někde viděli informace, že je třeba baterii poprvé nabít podle zvláštního algoritmu.Je to opravdu tak, a pokud ano, jak nabíjet zařízení?

Opravdu, pokud jdete přes fóra nebo sociální sítě, můžete vidět, že k prvnímu nabití musíte použít speciální postup, který umožní, abych tak řekl, „pumpovat“ baterii smartphonu nebo tabletu.Pointa je, že autonomie moderních zařízení je malá - v průměru několik dní v šetrném režimu, po kterém musí být zařízení nabito.Pokud zařízení neustále používáte, vybije se během několika hodin.Pokud si nepamatujete mobilní telefony, které nemohly být účtovány týdny ...

Byli jsme však od hlavního tématu trochu odvráceni.Aby nová baterie lépe udržovala nabití, je údajně nutné ji nabíjet podle zvláštního algoritmu, jinak se baterie rychle vybije.

Obecné tipy

Na síti je mnoho různých pokynů.Zde je několik z nich:

  • Úplně vybijte smartphone a poté jej nabijte ze sítě.Po nabití jej neodpojujte od sítě po dobu 2-3 hodin.
  • Nechte zařízení fungovat, dokud nebude vybito na 10%, nabíjejte a nabíjejte po dobu 10-12 hodin.
  • Třikrát vybije zařízení úplně (na nulu) a všechny tyto tři časy nabijí na 100% nabíječky.

Není divu, žeuživatelé jsou zmatení, klást otázky a někdy se uchýlit k zcela zbytečným postupům.Nespěchejte a nenabíjejte telefon ani chytrý telefon, přečtěte si tento článek až do konce!

Dobíjecí baterie a jejich varianty

Existuje několik hlavních typů dobíjecích baterií, které se používají při výrobě mobilních zařízení:

  • Ni-Cd (nikl-kadmium)
  • Ni-MH (hydrid niklu a kovu)
  • Li-ion (lithium)-iontové)
  • Li-Pol (lithium-polymer)

První dva typy, jmenovitě nikl-kadmium a nikl-hydridové baterie, byly použity na starétlačítkové telefony.Ty, které byly vydány před mnoha lety a které, na rozdíl od moderních smartphonů, byly primárně prostředkem komunikace.

Tyto typy baterií byly spolehlivé, ale měly nevýhody.Jedním z nich je tzv. „Paměťový efekt“, což znamená reverzibilní ztrátu kapacity, která může být také způsobena porušením doporučeného režimu nabíjení, například pokud začnete dobíjet baterii až do úplného vybití.V průběhu času takové baterie skutečně vyžadují „čerpání“.Tehdy se objevily informace o „čerpání“ baterie, a to i o právě zakoupeném zařízení.

Ale časy se mění, technologie se zlepšují.Pokud byly dříve použity nikl-kadmiové a nikl-hydridové baterie, dnes se používajílithium-iontové a lithium-polymerové baterie.Používají se všude, včetně smartphonů, tabletů, notebooků atd.Tyto baterie se vyznačují vysokou energií, bezpečností a relativně malou velikostí.Navíc jim téměř úplně chybí „paměťový efekt“, který jsme zmínili výše, a proto nepotřebují žádné speciální nabíjecí cykly.

Co to znamená?A to znamená, že pokud vaše zařízení pracuje s lithium-iontovou nebo lithium-polymerovou baterií, nabijte ji nejběžnějším způsobem, aniž byste se uchylovali k manipulacím popsaným v tipech výše.

Pokud však stále používáte rady z některého fóra, je nepravděpodobné, že se něco změní.

Tipy

Přesto lithiové baterie mají své vlastní vlastnosti.Zde je několik z nich:

  • Jsou citlivé na nízké teploty, proto se pokuste zařízení za chladného počasí používat méně.
  • Lithiové baterie „nemají rádi“ úplné vybití, proto se snažte, aby se zařízení nevybilo.
  • Existuje názor, že optimální stav lithiové baterie je asi 50% náboje, tj. Její nabití na 100% je také údajně nežádoucí - stačí 80–90%.Je těžké říci, zda tomu tak je nebo ne.

Ze zkušeností s používáním můžeme říci toto - výboj závisí nejen na kapacitě baterie, ale také na optimalizaci systému zařízení.Pokud je optimalizace slabá, i při velmi výkonné baterii dojde k vybití velmi rychle.Samozřejmě všechny ostatní věci jsou stejné, včetně modelu procesoru, velikosti obrazovky, rozlišení atd.A tanec s tamburíny ve formě „čerpání“ baterie nepomůže.