Jak smazat kontakt na Androidu?

Dnes budeme hovořit o odebrání kontaktů na zařízení Android (telefon /tablet).Samotný proces je velmi jednoduchý, ale někteří uživatelé, zejména ti, kteří se dosud nesetkali s určeným operačním systémem, prostě nevědí, jak smazat kontakty.Pojďme začít.

Příklad bude uveden na zařízení Samsung Galaxy, ale nehraje žádnou roli, protože podstata procesu odstraňování se vůbec nemění.

Otevřete v zařízení „Kontakty“.

Vyberte požadovaný kontakt.Pokud máte mnoho čísel, použijte vyhledávání kontaktů.V profilu zadaného účastníka uvidíte informace o něm.Otevřete místní nabídku (tlačítko „Nabídka“ na předním panelu zařízení) a vyberte položku „Odstranit“.

Kromě toho můžete smazat kontakt, aniž byste šli do jeho profilu.Chcete-li to provést, klikněte na profil kontaktu a asi na sekundu držte prst, dokud se neobjeví nabídka.V něm klikněte na Odstranit.

Chcete-li smazat několik kontaktů najednou, přejděte na „Kontakty“, vyvolejte kontextové menu a poté vyberte „Odstranit“.

Dále zaškrtněte políčka vedle požadovaných kontaktů a klikněte na tlačítko „Odstranit“.

Alternativně můžete použít různé aplikace z trhu Play, které pracují s telefonním seznamem.Pokud použijete takovou aplikaci, rozhodnete se.

Pokud není kontakt smazán

Někteří uživatelé si stěžují, že tvrdí, že kontakt smazali, nějaký čas uplyne a náhodou najdetestejný vzdálený kontakt.Proč?Ve skutečnosti je vše jednoduché - jedná se o automatickou synchronizaci, při které dochází k synchronizaci se serverem, když je připojen internet.Kontakty jsou uloženy (a nahrazeny).

Chcete-li tomu zabránit znovu, přejděte do části „Účty Google Play“ samotného zařízení.

Vyberte svůj aktuální účet.

Zrušte zaškrtnutí políčka pro synchronizaci kontaktů.

Pravda, je to stále nežádoucí, aby nedošlo ke ztrátě kontaktů.Po tomto postupu se při mazání kontaktů již v notebooku nezobrazí.