Jak sledovat video z telefonu v televizi?

Představte si, že máte v telefonu /smartphonu video, které byste chtěli ukázat domácnostem.Je zřejmé, že malá obrazovka mobilního zařízení je pro to nejhorší.A co dělat?Zobrazit video na televizní obrazovce, což je za určitých okolností možné.

USB

Nejjednodušší možností je připojení telefonu k televizoru pomocí kabelu USB.Na zadní straně televizoru najdete port USB a častěji než jen jeden a připojte k němu telefon.V režimu řízení se telefon nejen dobíjí z televizoru, ale také vám umožní sledovat videa a fotografie.Z nějakého důvodu však tato možnost nefunguje u všech smartphonů, a to i na stejném firmwaru.Proč?Hádanka.

HDMI

Technologie HDMI umožňuje přenášet obraz a zvuk nejvyšší kvality z jednoho zařízení na druhé, ale je to špatné: pokud je na televizoruPokud pravděpodobně najdete port HDMI, je to v telefonu velmi nepravděpodobné.

Záchrana přichází s technologií MHL (Mobile High-Definition Link), relativně novým rozhraním, které kombinuje funkčnost rozhraní HDMI a MicroUSB.Adaptér si koupíte jako na obrázku níže, poté jej připojíte jednou stranou k telefonu, druhou k televizoru a na televizní obrazovce uvidíte vše, co se děje na displeji vašeho mobilního zařízení.

Miracast

Chcete-li telefon připojit k televizoru bezdrátově, je technologie Miracast vhodná.To je zase založeno nadalší technologie s názvem Wi-Fi Direct, která umožňuje spárovat dvě zařízení bez dalších zařízení, jako je Wi-Fi router.

Telefon se tak připojuje k televizoru přímo prostřednictvím Wi-Fi.Je to velmi pohodlné.Hlavní věc je, že Wi-Fi by podporovalo televizi a Miracast - telefon.

UPnP /DLNA

Další bezdrátová technologie, která umožňuje vysílání do televizoru.Pravda, v tomto případě to platí pouze pro ty televizory, které podporují funkci SmartTV.V opačném případě nebude video přeneseno.

Pro použití této technologie je nutné nainstalovat aplikaci do smartphonu.Pro Android je vhodná aplikace BubbleUPnP pro DLNA, kterou najdete na Play Marketu.