Jak sledovat 360 stupňové video na Androidu?

Možná jste slyšeli, že se na YouTube objevila 360 stupňová panoramatická videa.Zajímavé jsou v tom, že je lze kdykoli zobrazit ze všech stran.Již dnes na stejném Youtube existuje spousta takových videí.

Když sledujete takové video z počítače, nedochází k problémům s prohlížením, protože pro prohlížení existuje speciální tlačítko, pomocí kterého může uživatel otáčet kamerou.Tady to je:

Ale počítač je jedna věc, ale jak mohu sledovat takové video na svém telefonu nebo tabletu Android?Ve skutečnosti je to velmi jednoduché, jak můžete vidět právě teď.

První věcí, kterou byste si měli pamatovat, je, že pro sledování 360 videí potřebujete aplikaci YouTube.Je to aplikace, protože přehled videí v prohlížeči není ve verzi prohlížeče YouTube (alespoň v době psaní) podporován.

Najděte aplikaci, vypadá to takto:

Pokud máte zastaralou verzi aplikace YouTube, aktualizujte ji bezchybně.To lze provést pomocí služby Google Play Market.Mimochodem, samotná aplikace vás může informovat o aktualizaci, klikněte na „Instalovat“.

Dále aktualizujte kliknutím na příslušné tlačítko na trhu.

Po aktualizaci přejdeme do aplikace a při hledání píšeme video 360 (bez uvozovek a dalších znaků).Seznam vidíme, vybereme potřebné video a klepneme na něj.

Video se spustí automaticky a můžete ho sledovat ze všech stran, stačí pohybovat chytrým telefonem nebo tabletem ve vesmíru!Je to velmipohodlně!

Mimochodem, vidíte ikonu brýlí zvýrazněnou šipkou?Kliknutím na něj můžete pomocí brýlí virtuální reality sledovat video, pokud je samozřejmě máte.

Jak vidíte, vše je velmi jednoduché.