Jak si vybrat levný, ale dobrý tablet v roce 2018?

Zdá se, že teprve nedávno jsme si nemohli představit, že tablety začnou tlačit počítače a notebooky z trhu.Dnes má mnoho uživatelů tablety, druhá polovina přemýšlí o nákupu.V tomto článku vám řekneme, jaké podrobnosti je třeba při nákupu tohoto zařízení věnovat pozornost.

Úhlopříčka obrazovky

Chcete-li začít, samozřejmě, v prvé řadě to stojí za to s úhlopříčkou obrazovky.Pokud je u smartphonu vše dostatečně jasné s velikostí displeje, nelze o tabletech říci.Proč?Faktem je, že úhlopříčka obrazovky v tabletách je příliš odlišná a bylo by přinejmenším špatné informovat jakýkoli konkrétní tvarový faktor (velikost).Někdo je pohodlný pomocí 7palcového tabletu, protože se vejde do ruky, zatímco jiní nemohou použít tablet s úhlopříčkou obrazovky menší než 10 palců, protože detaily na menší obrazovce nejsou tak jasně vidět.

Chcete-li si vybrat, důrazně doporučujeme kontaktovat jakýkoli specializovaný obchod a požádat o pomoc.Například v online hypermarketech můžete tablet nejen držet v ruce, ale také jej vyzkoušet.

Stojí za zmínku, že dnes nejoblíbenější tablety s obrazovkou 7, 8 a 10 palců.Existují také velké tablety s úhlopříčkou obrazovky větší než 12 palců, ale jsou vyčerpány v kompaktnosti a ne každý je s nimi pohodlný.

Rozlišení obrazovky

Pokud je rozdíl mezi rozlišením HD (1280 × 720 pixelů) a Full HD (1920 × 1080 pixelů) na běžném smartphonu minimální a často neviditelný, paktablety s jejichu velkých displejů to nelze říci a rozdíl je často viditelný i pouhým okem.Ačkoli v spravedlivosti si všimneme, že hlavní problém nespočívá ani tak v rozlišení, jako v kvalitě samotné matrice: u levných modelů mohou být barvy matné, odstíny se mohou měnit, když je zařízení nakloněno, a obrázky nejsou vidět na slunci ...

Samozřejmě čím vyšší rozlišení, tím pohodlnější je obraz pro oči.Nezapomeňte však, že baterie s vysokým rozlišením vybíjí baterii rychleji a ne každý vidí stejné pixely.Proto při výběru konkrétního modelu doporučujeme držet ho ve vašich rukou - rozhodně nestojí za to koupit si kočku v hraběti.

Hmotnost

Také docela důležitý detail.Například 300 g tablet se snadno vejde do vaší ruky.Další věc je, když váží na kilogram - v tomto případě není použití zařízení ani zdaleka pohodlné.

Mimochodem, věnujte pozornost rámům kolem displeje - měly by být dostatečné, abyste je mohli držet za ně.

Rozhraní

Stejně jako u smartphonů jsou tablety založeny na třech hlavních operačních systémech: Android, iOS a Windows.Android je tradičně nejúspěšnější, následovaný iOS, Windows je na třetím místě.Je třeba poznamenat, že tablety Windows jsou podceňovány, protože jsou schopny nahradit běžné počítače a notebooky Windows.Zbytek je věcí vkusu, ale existují nuance.Můžete například zakoupit tablet iOS pouze od jedné společnosti - Apple.Jedná se o dražší zařízení s vlastníklady a zápory.Tablety Android jsou často mnohem levnější a poptávka je vyšší.To, co si vybrat, závisí zcela na vkusu kupujícího.

Baterie

Tableta je pro tabletu nesmírně důležitá, protože se jedná o takové zařízení, které se při stálém používání vybíjí dostatečně rychle.Smartphony zpravidla „žijí“ trochu déle.

Pokud jde o kapacitu baterie, například u 8palcového tabletu s obrazovkou s vysokým rozlišením Full HD bude baterie 2500 mAh upřímně malá - je nepravděpodobné, že vydrží více než jeden a půl filmu ve vysokém rozlišení.Čím větší je tedy baterie, tím lepší.

Ale!Nezapomeňte na tak důležitou pozici, jako je softwarová optimalizace.Faktem je, že optimalizace firmwaru může prodloužit životnost baterie o dva nebo i více!Proto, pokud se výrobce vážně zabýval optimalizací, i při relativně malém množství baterie, může být doba trvání zařízení vysoká.

O tom, kolik konkrétního zařízení je nabito, najdete například recenze.

Produktivita

V tomto případě mluvíme především o procesoru a RAM.Obecně platí, že zde můžete napsat to samé jako v případě výběru chytrého telefonu - nemá smysl sledovat super-výkonné a nové procesory, protože méně výkonní procesoři vykonávají svou práci s ranou, nemluvě o jejich nižších nákladech.Ale koupit tablet s absolutně zastaralým procesorem také neníDoporučujeme to, protože pro některé aplikace to může být dost složité.

Pokud jde o RAM, nejlepší možností by bylo 2-4 GB RAM, což je pro příštích několik let dostačující.1 GB není nejhorší možností, ale v mnoha případech toto množství paměti RAM nemusí stačit.

Množství paměti

Nyní pojďme mluvit o množství hlavní fyzické paměti.Tablety jsou zpravidla k dispozici s pamětí 8 nebo 16 GB (méně často - 4 GB), někdy 32 GB nebo více.Téměř všechna zařízení mají slot pro paměťovou kartu, takže by nemělo docházet k problémům s rozšiřováním hlavní paměti.IPad Apple však nemá slot na paměťovou kartu, a to rozhodně stojí za zvážení při nákupu zařízení.

Je nutný slot pro paměťovou kartu?Řekněme jen žádoucí.Tablet není chytrý telefon, který se jen zřídka používá ke sledování filmů, je téměř náhradou počítače, takže často obsahuje mnoho souborů, včetně zvuku a videa, stejně jako hry, jejichž objem je často velmi velký (několik gigabajtů nebo více).Proto je slot důležitý, abyste mohli kdykoli zvýšit množství paměti.

Externí rozhraní

Pro některé uživatele (ale pro všechny!) Je důležité mít externí rozhraní.O čem to mluvíš?Kromě USB slotu můžeme hovořit o přítomnosti portu HDMI, pomocí kterého můžete snadno zobrazit obraz na televizní obrazovce.Ale takový port není na všech tabletech, navíc to zvyšuje náklady na zařízení.

Vzhled a náklady

O vzhledu není co říci, vše záleží na chuti kupujícího, ale cena tablet se velmi liší.Můžete si koupit dobrý tablet za 10 tisíc rublů a za všech 50 tisíc.Podle našeho názoru nemá smysl přeplatit spoustu peněz, když jsou na trhu skvělé tablety, jako je Xiaomi MiPad 2 - s cool designem, skvělým displejem s vysokým rozlišením, výkonným procesorem, 6190 mAh baterií a nádherným firmwarem MIUI:

Opakujeme, vybereme kupujícího.