Jak sdílet Wi-Fi z telefonu s Androidem?

Určitě mnozí z vás, vážení přátelé, vědí, že většina moderních smartphonů vám umožňuje distribuovat internet přes Wi-Fi pro jiná zařízení, včetně notebooků, smartphonů, tabletů atd.Proč to potřebujete?Představte si, že jste šli do země.Neexistuje samozřejmě kabelový internet, takže pomocí chytrého telefonu můžete například navštívit oblíbenou sociální síť.Ale můžete použít notebook, který jste si také vzali s sebou.Vše, co potřebujete, je přístupový bod, ke kterému se můžete připojit pomocí notebooku.Takovým přístupovým bodem může být váš smartphone.

Ukážeme příklad nastavení na chytrém telefonu Samsung Galaxy Android.Samotný proces není tak komplikovaný, jak by se mohl na první pohled zdát, a zabere vám to jen několik minut.

Nejprve se připojíme k mobilnímu internetu.Dále přejděte na nastavení smartphonu.Zde hledáme sekci „Přístupový bod“ nebo „Režim modemu“.V našem případě se nazývá „Přístupový bod a modem“.

Dále vyberte „Mobilní přístupový bod“.

V tomto případě je již nastaveno výchozí heslo a název přístupového bodu, i když je stále vypnutý.

Heslo lze snadno změnit na heslo, které potřebujete.Stačí kliknout na něj.

Přístupový bod můžete samozřejmě použít bez hesla, ale to nedoporučujeme.

Pokud kliknete na název přístupového bodu, můžete si vybrat, komu chcete povolit přístup - k jakémukoli zařízení nebopouze k některým (přistupují k MAC adrese ).

V zásadě nyní můžete zapnout smartphone jako přístupový bod - v tomto případě je zapnutý režim modemu a na stránce uvidíte připojená zařízení (zatímco žádná nejsou připojena).

Aby bylo možné zajistit připojení, najdeme síť a připojíme se z jiného zařízení (z tabletu) zadáním zadaného hesla (v našem případě 12345678).

Na smartphonu, který funguje jako přístupový bod, vidíme zprávu o připojení zařízení třetí strany.

Mimochodem, v nastavení můžete vidět jeho MAC adresu.

V nastavení přístupového bodu můžete změnit název sítě a dokonce ji otevřít pro všechna zařízení (připojení bude možné bez zadání hesla).

V nastavení je možné přidávat autorizovaná zařízení podle MAC adresy.V tomto případě se jiná zařízení nepřipojí, i když jejich vlastníci znají heslo pro vaši síť.

Distribuce Wi-Fi pomocí běžného telefonu je tak snadné a snadné téměř kdekoli.