Jak rychle nabít telefon (smartphone) v systému Android?

Moderní mobilní zařízení mohou rychle vytéct.Hlavním spotřebitelem jídla je velká obrazovka.Po vybití se baterie může nabíjet v průměru 1,5 až 3 hodiny v závislosti na samotném zařízení.Existuje nějaký způsob, jak rychle nabít můj smartphone?

Nenechte se bít kolem keře - smartphone můžete nabíjet rychle až 30-50%, pokud vaše zařízení podporuje funkci rychlého nabíjení.Jedná se o speciální technologii, kterou někteří moderní procesory podporují.Jaký je smysl?

Baterie každého zařízení je navržena pro specifický proud a napětí, které jsou dodávány během nabíjení.Díky funkci rychlého nabíjení může zařízení nabírat hodně proudu a napětí, takže se výrazně zvyšuje rychlost nabíjení baterie.Jsou zde však nevýhody - rychlé nabíjení lze použít pouze v počáteční fázi, kdy je baterie nabita až na 30–50%.Poté napětí a proud poklesnou, což vede k tomu, že zbývajících 50% baterie se nabíjí v normálním režimu.Děje se to nejen takto, ale také proto, aby nedošlo k selhání baterie.

Pomocí funkce rychlého nabíjení můžete smartphone nabít až 50% za přibližně půl hodiny.Některá zařízení se nabíjí až 30% za 15–20 minut.Souhlasíte, elegantní výsledek, zejména pokud potřebujete přijímat pouze několik hovorů.

Očekává se, že v budoucnu budou všechna zařízení moci používat funkci rychlého nabíjení a gadget využívající tuto technologii se nebude nabíjet až do výše50% a až 100%.Ale co ti uživatelé, jejichž zařízení nepodporují rychlé nabíjení?Bohužel to nebude fungovat, aby se výrazně zkrátila doba nabíjení, i když se vyplatí pokusit se o to.Dáme vám několik jednoduchých tipů, které doufáme, že vám pomohou zkrátit dobu nabíjení vašeho mobilního zařízení.

Nabíjení smartphonu ze sítě

V některých případech uživatelé nabíjejí smartphony externí baterií nebo portem USB v počítači a poté si stěžují, že se nabití gadgetu trvá příliš dlouho.To není překvapivé, protože vzhledem k povaze technologie se smartphone bude nabíjet co nejrychleji pouze ze sítě.Z portu USB nebo z externí baterie může rychlost nabíjení několikrát klesnout.

Používejte vlastní nabíječku

Pokud je to možné, používejte značkovou nabíječku ze smartphonu - pouze v tomto případě je zaručena nejvyšší rychlost nabíjení.Používání nabíječek z jiných pomůcek se nedoporučuje z důvodu rozdílů v charakteristikách, v důsledku čehož může rychlost nabíjení klesnout.Dejte si pozor na falešné nabíječky, na trhu je jich mnoho, jsou levné, ale mohou zničit smartphone.

Nabíjejte svůj smartphone při pokojové teplotě

Zvláštností baterií mobilních zařízení je to, že při nízkých nebo vysokých teplotách se rychlost vybíjení zvyšuje, a nabíjení baterie trvá déle.Z tohoto důvodu je třeba nabíjet pouze mobilní gadgety.při pokojové teplotě.

Ukončete všechny aplikace

Spuštěné aplikace zůstávají v paměti zařízení, jedná se o tzv. Multitasking.Vzhledem k tomu, že jsou aplikace v paměti, aplikace vyžadují energii, i když jen trochu, čímž rychle vybijí smartphone.Před nabíjením ukončete všechny aplikace.

Zapněte režim v letadle

Další důležitý detail.Vypouštění je výrazně ovlivněno komunikacemi, které jsou v současné době používány.Chcete-li je vypnout, musíte povolit letový režim.

Vypíná veškerou komunikaci a šetří energii.Pamatujte však, že připojení nebude k dispozici a nikdo vás nebude moci kontaktovat.Sami však nebudete moci nikomu zavolat.

Mám vypnout chytrý telefon, aby se nabíjel?

Pokud potřebujete urychlit dobíjení, vyplatí se chytrý telefon opravdu vypnout, protože když je vypnutý, nespotřebovává vůbec žádnou energii.To opravdu pomůže mírně zkrátit dobu nabíjení.

Tuto metodu byste samozřejmě měli použít pouze v případě, že neočekáváte důležité volání, protože jej nemůžete přijmout.