Jak připojit telefon Android k televizoru přes USB?

Pokud máte moderní televizor a podíváte se na zadní nebo boční stranu pouzdra, uvidíte velké množství různých portů, mezi nimiž určitě bude port USB.Protože existuje port USB, znamená to, že k němu můžete připojit další zařízení.To platí a smartphone Android není výjimkou.

Je pravda, že zde jsou některé nuance, o kterých musíte vědět.Faktem je, že ne všechny televizory dokážou rozpoznat telefon jako USB flash disk (disk), což znamená, že pokud chcete sledovat film stažený do telefonu, nebude to možné.Tato metoda navíc nefunguje, i když zařízení přenesete do jiných režimů.Pokud je to váš případ, maximum, co můžete udělat, je podívat se na fotografie pořízené v telefonu.Všechno však může být přesně naopak - je třeba zkontrolovat.A váš gadget bude nabíjen z televize.

Co je třeba?

Budou zapotřebí tři věci.

Televizor s podporou USB.

Smartphone se systémem Android.

MicroUSB kabel.

Co je třeba udělat?

Vezměte kabel a vložte jej do portu USB umístěného na televizoru.Vypadá to takto:

Na televizoru může být několik portů USB.

Na druhé straně připojte kabel k portu microUSB smartphonu.Po připojení zařízení vydá mobilní zařízení gadget poplatek.To je dobré znamení.

Nyní zapněte televizor.Pokud je již zapnuto, vezměte dálkové ovládání a klikněte na něj na tlačítko Zdroj a poté vybertepřipojený telefon.

Můžete vidět systém souborů smartphonu, který ukazuje, že připojení bylo úspěšné.

Můžete však vidět pouze fotografie pořízené fotoaparátem smartphonu.V takovém případě není systém souborů mobilního zařízení podporován.

Co když na smartphonu nic nevidí?

Nejpravděpodobněji je třeba změnit typ připojení.Chcete-li to provést, zavolejte opona, tam uvidíte typ připojení k televizoru.

Kliknutím na ni se otevřou všechny typy dostupných připojení.Zkuste vybrat „USB stick“ nebo, pokud tato možnost není k dispozici, „Camera (PTP)“.

Mimochodem, pokud se při připojení k televizoru vůbec nezobrazí typ připojení, zkuste připojit smartphone k počítači, změnit typ připojení a znovu se připojit k televizoru.