Jak přidat číslo do černé listiny v telefonu se systémem Android?

Android má spoustu čipů, o kterých uživatelé často ani nevědí.Například operační systém má funkci černé listiny.Jak to používat, zjistíte hned teď.

První příklad se zobrazí na základě systému Android (verze 4.2.2).Řekněme hned, že implementace černé listiny zde není nejvhodnější.Faktem je, že pro přidání uživatele na černou listinu je nutné, aby byl zapsán do kontaktů, navíc na samotném telefonu a ne na SIM kartě.Tato metoda funguje na Androidu 4.0-4.2.2 (pravděpodobně).

Nejprve přejděte do aplikace Telefon, vyberte telefonní číslo a přidejte jej do svých kontaktů.

Dále přejděte na „Kontakty“.

Vyberte přidaný kontakt ze seznamu.

Vyvoláme menu.To lze provést buď tlačítkem na samotném zařízení (tlačítkem pod obrazovkou), nebo tlačítkem přímo na stránce kontaktu, pokud existuje.Vybereme „Přímé blokování“ (na některých zařízeních se nazývá „Přímé blokování příchozích zpráv“).

Pokud chcete přidat uživatele na černou listinu, kterou nemáte ve svých kontaktech, musíte je nejprve přidat do svého seznamu kontaktů a poté je zablokovat.Mimochodem, podle našich údajů se v systému Android 5.0 situace nezměnila, až na to, že nyní musíte vybrat položku nabídky „Přímý blok“, ale „Pouze hlasová schránka“.

Nyní je však vše v tomto ohledu mnohem lepší.U některých firmwarů (například Samsung TouchWiz) přidávání do černéseznam byl změněn.V zařízení Samsung Galaxy tedy uživatel nemusí být přidán do kontaktů.Otevřete protokol hovorů, vyberte účastníka - klikněte na jeho číslo.

Dále vyvolejte nabídku stisknutím tlačítka pod obrazovkou a poté se zobrazí nabídka.V něm budete muset vybrat „Přidat do černé listiny“.

Dalším příkladem je firmware MIUI.Všechno je zde také velmi jednoduché: klikněte na číslo předplatitele a poté na tlačítko „Blokovat“.

Většina známého firmwaru nyní pracuje podle stejného schématu, takže by nemělo docházet k problémům s přidáváním čísla do stavu nouze.

Kromě toho můžete použít speciální aplikaci, která vám umožní přidat účastníky na černou listinu, kterou lze snadno najít na Google Play. Má však smysl, když je to možné pomocí standardních funkcí operačního systému Android?

Pokud potřebujete aplikaci třetí strany, stáhněte ji a nainstalujte.Na trhu Play existuje mnoho podobných aplikací - pro každý vkus:

Jak odstranit číslo z černé listiny na telefonu se systémem Android?

V případě platformy Android lze předplatitele odstranit stejným způsobem, jako jste ho na černé listině uvedli, stačí zrušit zaškrtnutí políčka „Přímé blokování“.

Například v Samsung Galaxy musíte jít do aplikace „Hovory“, vyvolejte menu, vyberte „Nastavení hovorů“ - „Odmítnutí hovoru“ - „Černá listina“.Zde můžete spravovat blokované předplatitele.