Jak přenášet soubory přes Bluetooth v telefonu Android?

Bluetooth je technologie, která umožňuje výměnu informací mezi různými zařízeními.Například v našem případě můžete přenášet soubory z tabletu do telefonu nebo naopak, zatímco poloměr akce by zpravidla neměl přesáhnout 10 metrů.

Navzdory skutečnosti, že téměř všechny chytré telefony a tablety jsou vybaveny technologií Bluetooth, ne každý může používat přenos souborů pomocí tohoto protokolu.Dnes vám řekneme, jak zapnout Bluetooth na zařízení Android a jak jej použít k přenosu a přijímání souborů.

Jak povolit Bluetooth v systému Android?

Takže máme dvě zařízení a chceme přenést fotografii z jednoho do druhého.Co je třeba udělat?Nejprve zapněte Bluetooth.Tlačítko napájení je pod oponou, ale doporučujeme vám povolit protokol pomocí nastavení.Přejděte do nastavení a najděte sekci Bluetooth.

Jděte do toho a pomocí přepínače zapněte Bluetooth.

Klepnutím na název zařízení zviditelníte (v některých případech je třeba zaškrtnutím políčka zviditelnit zařízení).

Upozorňujeme, že relace trvá 2 minuty, což by mělo stačit k vyhledání zařízení.Jakmile se zařízení navzájem zviditelní, vyberte druhé zařízení klepnutím na něj.

Nyní musíte potvrdit párování zařízení, a to musí být provedeno na obou zařízeních.Stejný kód by měl být zobrazen na obou zařízeních - takže si budete jisti, že se připojujete ke správnému.zařízení.

Zařízení jsou spárována, jak je uvedeno slovy „Připojená zařízení“.

Jak mohu přenášet soubory přes Bluetooth z telefonu nebo tabletu?

Když jsou zařízení spárována, můžete uspořádat přenos souborů.Protože jsme původně chtěli přenést fotografii z jednoho zařízení do druhého, jdeme do galerie.V galerii najdeme požadovanou fotografii, například:

V pravém horním rohu klikněte na ikonu zvýrazněnou šipkou a objeví se nabídka.V této nabídce vyberte Bluetooth.

Nyní se přesuneme na stránku s výběrem zařízení, na které bude soubor přenesen.Protože jsme spárováni pouze s jedním zařízením, vybereme jej.

Na druhém zařízení se zobrazí zpráva, že chcete soubor přijmout.Přijměte to.

Soubor byl přijat.

Používání technologie Bluetooth je tak snadné, jednoduché a pohodlné.

Své připomínky můžete položit pomocí komentářů.