Jak přenášet fotografie z telefonu do počítače: postupné pokyny

Většina uživatelů používá k fotografování vlastní chytrý telefon, zejména proto, že některá vlajková zařízení dotýkají se natáčení tak dobře, že jim budou závidět „mýdlové nádobí“.Ne každý však ví, jak přenést výsledný obrázek do počítače.Ukážeme, jaké kroky je třeba podniknout.

Co potřebujeme?

Vlastně, samotný smartphone.

Počítač nebo notebook.

USB kabel (někteří jej také nazývají nabíjecím kabelem - tuto funkci také vykonává).Může to být kabel micro USB nebo USB Type-C - v tomto případě nehraje roli.Hlavní věc je, že kabel je na dosah ruky.

Jak mohu přenést fotografie z telefonu do počítače?

Nyní přistupujeme k aktivním činnostem.

Nejprve připojte kabel z jedné strany k smartphonu a druhý k portu USB v počítači nebo notebooku.Poté uslyšíte zvukový signál o spárovacích zařízeních.Nyní musíte smartphone odemknout, aby k němu počítač měl přístup.Na obrazovce smartphonu s odemknutou obrazovkou můžete vidět něco jako následující:

Pokud se po připojení nic nezobrazí, nezáleží - zavolejte spoušť a zobrazí se zpráva o připojení.

Po stisknutí se zobrazí nabídka s možností výběru připojení.

Co si vybrat ze seznamu?Protože přenášíme obrázky, vyberte „Fotoaparát“ nebo „Přenos fotografií“ (zvýraznili jsme je na obrázcích výše).V tomto případě nejsteV souborovém systému zařízení se zobrazí další složky, které mohou pouze zasahovat.Pokud však chcete přenést další soubory, například některé složky, musíte vybrat „Správce souborů“ nebo „Přenos souborů“.

Proč to všechno děláme?Počínaje Androidem 6.0 a vyšším je přístup do systému souborů zařízení pomocí počítače nebo notebooku uzavřen, dokud uživatel neuvolní postup.To bylo provedeno za účelem ochrany uživatelských dat, protože pro třetí strany nebude možné se dostat do souborového systému zařízení, pokud je jeho plocha chráněna heslem nebo jiným typem ochrany.Obecně platí, že další užitečný krok k ochraně proti Androidu.

Na ploše počítače nebo notebooku otevřete sekci „Počítač“ (nebo „Můj počítač“ - podle toho, co preferujete).Najdeme náš smartphone a dvakrát na něj klikneme levým tlačítkem myši.

Dále otevřete vnitřní paměť zařízení, protože fotografie pořízené pomocí smartphonu jsou obvykle v něm uloženy.Pokud jsou obrázky uloženy na paměťové kartě, vyberte ji - zobrazí se také.

Zde vidíme jen několik prvků, z nichž hlavní je složka DCIM - Digital Camera Images, kde jsou ve výchozím nastavení ukládány obrázky pořízené fotoaparátem smartphonu.Otevřeli jsme to.

Další je složka Camera.

Zde je seznam fotografií.Vybíráme ty potřebné, můžete jich mít několik (podržte klávesu Ctrl a vyberte) nebo dokonce všechny najednou (Ctrl + A).

Klikněte pravým tlačítkem myši a v místní nabídcevyberte "Kopírovat" (Ctrl + C).Nebo „Cut“ (Ctrl + X) - záleží na potřebě.

Nyní musíte vybrat složku v počítači, do které budete soubory přenášet.Máme například složku „Fotografie“ umístěná na jednotce C. Otevřete složku, pravým tlačítkem myši na prázdné místo zobrazte nabídku a vyberte „Vložit“ (Ctrl + V).

Čeká se přenos obrázků.Pokud je mnoho fotografií, může to chvíli trvat.

K převodu došlo.

Pokud potřebujete přenést fotografii do smartphonu z počítače, budete jednat, pouze přenos bude proveden z PC.