Jak povolit výměnu dat na pozadí v chytrém telefonu Android?

Android smartphony a tablety mají tzv. Režim na pozadí, ve kterém jsou data přenášena mezi aplikacemi nainstalovanými v zařízení a na serveru.Na pozadí mohou aplikace přijímat aktualizace nebo například přijímat oznámení z těchto aplikací.Nejjednodušším příkladem jsou stejní poslové: když obdržíte zprávu, obdržíte oznámení na vašem smartphonu.Samozřejmě, pokud je zařízení připojeno k internetu.

Ne každý má připojený režim na pozadí - někde je zakázán uživatelem, někde ve výchozím nastavení zakázán.To však není problém, zapnutí je snadné.Ukážeme si příklad na akciovém smartphonu Android a Samsung s proprietárním firmwarem TouchWiz.Začněme v pořádku.

Firmware pro Android

Přejděte na „Nastavení“.

Vyberte „Přenos dat“.

Klikněte na tlačítko „Nastavení“ v uvedené části.Může to být tlačítko pod obrazovkou nebo tlačítko na obrazovce ve formě tří bodů.V našem případě se použije první možnost.Před vámi se objeví malé menu, v něm zrušte zaškrtnutí políčka „Data data Limit“.

Nedostatek zaškrtnutí znamená, že je zapnutý přenos dat na pozadí.

Mimochodem, pokud je režim pozadí omezený, uvidíte pod závěsem oznámení.Klikněte na něj a pozadí se automaticky zapne.

Firmware firmware TouchWiz (Samsung)

Přejděte na „Nastavení“.

Vyberte sekci „Použití dat“.

V této části stiskněte tlačítko„Nastavení“, takže se objeví malé okno, jako na obrázku níže.Zrušte zaškrtnutí políčka „Omezit režim pozadí“.

Zaškrtávací značka je odstraněna, což znamená, že přenos dat na pozadí funguje.

Nebo můžete jednoduše klepnutím na odpovídající oznámení pod oponou odstranit limit pro režim pozadí.