Jak povolit přenos dat v systému Android?

Abyste mohli používat mobilní internet v telefonu nebo tabletu, musíte povolit přenos dat, jinak nic nebude fungovat.Dnes budeme mluvit o tom, jak to udělat správně.

Ve skutečnosti je na zařízeních založených na operačním systému Android přenos dat zapnut neuvěřitelně jednoduše: v zácloně, která je vidět, když přetáhnete prst z horní části obrazovky dolů, je tato položka.Lze jej nazvat „Přenos dat“ nebo „Internet“.Zde je vše velmi jednoduché: klikli na požadovanou ikonu - přenos dat byl zapnut a ikona změnila barvu.

Po zapnutí přenosu dat o tom bude informovat ikona ve stavovém řádku.V našem příkladu je tedy použito připojení 4G.

Existuje i další způsob, jak povolit přenos dat, i když je to méně pohodlné.Pomocí ikony na ploše přejděte do aplikace Nastavení.

Vyberte „Další“.

Klikněte na řádek „Mobilní síť“.

Možná je ve vašem případě subsekce mobilní sítě umístěna v jiné sekci, například v bezdrátových sítích.Pokud jste ji nenašli, použijte vyhledávání v nabídce pomocí klíče „mobilní síť“ (bez uvozovek).

Nyní vezměte a povolte přenos dat pohybem spínače.

Proč nemusí přenos dat fungovat?

V některých případech přenos dat nefunguje, což může naznačovat absenci odpovídající ikony nahoře.obrazovky.Co dělat

  • Nejprve zkontrolujeme zůstatek - pokud na účtu nejsou žádné prostředky, nebude k dispozici žádný internet, kromě případu, kdy se použije předplacený tarif.
  • Pokud neexistují žádné problémy s rovnováhou, nezapomeňte zařízení restartovat, protože s největší pravděpodobností to byla banální chyba, která se objevila na různých zařízeních a různých firmwarech.
  • Nemusí být nastaveno správné nastavení pro přenos dat.Pokud se ztratí, můžete zjistit správná nastavení od svého poskytovatele služeb (obvykle jsou zasláni ve zprávě SMS) - uloží se automaticky.
  • Volitelně je problém v samotné kartě SIM.V některých případech je nutné vyměnit.