Jak používat Google Pay na smartphonu Android?

Určitě mnoho uživatelů již narazilo na aplikaci, jako je Google Pay, ale pro ty, kteří ještě nejsou aktuální, vás informujeme, že se jedná o pohodlnou službu, za kterou něco zaplatíte.Pokud například chcete jít do obchodu a nakupovat produkty, stačí do aplikace přidat kartu a za zboží zaplatit pomocí smartphonu.

Několik důležitých nuancí: smartphone musí mít modul NFC (používá se s ním přenos dat), v zařízení musí být nainstalována aplikace Google Pay a pro ochranu musí být přidán zámek na ploše.Nejdříve však první.

Nejprve je třeba do smartphonu nainstalovat aplikaci, což znamená, že musíte otevřít trh Play.Doufáme, že jste již přihlášeni ke svému účtu Google, a pokud ano, udělejte to co nejdříve.

Vyhledejte ve vyhledávání výraz „google pay“ (bez uvozovek) a stiskněte klávesu Enter.

Seznam aplikací je před vámi.Potřebujete aplikaci Google Pay (zvýrazněno na obrázku níže).

Dále jej nainstalujte kliknutím na velké tlačítko „Instalovat“.

Je důležité si uvědomit, že jste nainstalovali Google Pay pouze z oficiálního obchodu Play Market, a nikoli ze zdrojů třetích stran - kdo ví, jaké škodlivé soubory mohou být v druhém případě skryty?

Po instalaci spusťte aplikaci.

Otevřete sekci „Platba“ a klikněte na tlačítko „Způsob platby“.

Dále uveďte číslo bankovní karty, datum vypršení platnosti a bezpečnostní kód.Aplikace také nabízí pro snadnější fotografování mapy.Jak jednat, rozhodujete se.Musíte také zadat své telefonní číslo.

Přečtěte si a přijměte podmínky stanovené vydávající bankou.

Karta se ověřuje.

Pokud je na vašem smartphonu povolena ochrana počítače, například pomocí hesla, PIN kódu nebo skeneru otisků prstů, uvidíte následující:

)

Pokud ne, systém vám nabídne instalaci ochrany počítače, jinak Google Pay nebude fungovat - je to v zájmu uživatele, aby nikdo jiný nemohl převádět nebo utrácet peníze ze svého účtu.Proto nainstalujte ochranu.

Dále potvrďte data vyznačením kódu, který přijde ve zprávě SMS, na číslo uvedené dříve.

Hotovo.

Chcete-li platit za zboží, zapněte NFC.

Dále odemkněte obrazovku smartphonu zadáním hesla nebo skeneru otisků prstů a přiveďte smartphone zpět k platebnímu terminálu (obvykle se nachází na tomto místě)Modul NFC uvnitř pouzdra na smartphone).

Počkejte na zaškrtnutí a odpovídající oznámení.Bez odemknutí obrazovky se platba neprovádí, i když v síti najdete zprávy o opaku.Pokusili jsme se provést platbu s uzamčenou obrazovkou, ale nic nefungovalo.A dobře - jedná se o dodatečnou ochranu.