Jak pořídit screenshot na iPhone?

Určitě každý uživatel smartphonu musí alespoň jednou pořídit fotografii obrazovky nebo, jak obvykle říkají, snímek obrazovky.Snímek obrazovky lze pořídit na obrazovku téměř jakéhokoli mobilního zařízení a iPhone není výjimkou.Následuje podrobný návod, jak pořídit snímek obrazovky na mobilních zařízeních Apple (vhodný pro iPhone, iPad a iPod Touch).

Tento proces je velmi jednoduchý a pravděpodobně si ho budete hned pamatovat.V iPhone jsou dvě hlavní klávesy HOME a POWER (nebereme v úvahu tlačítka pro úpravu zvuku a tlačítka tichého režimu).Zde je klávesa HOME:

Toto je klávesa POWER:

Takže, aby bylo možné pořídit snímek obrazovky,musíte stisknout tyto dvě klávesy současně, dokud neuslyšíte výrazné kliknutí.

V tichém režimu nebudete samozřejmě slyšet kliknutí.

A co iPhone 7 a iPhone 7 Plus, které nyní používají místo mechanického tlačítka HOME dotykové tlačítko?Ve skutečnosti není žádný rozdíl - snímek obrazovky se vytvoří stisknutím stejných kláves jako v případě dřívějších modelů iPhone: 5s, 6, 6 Plus, 6s atd.Další věc je, že pro iPhone 7 a 7 Plus se algoritmus nuceného restartu změnil - jen díky dotykové klávesnici.Ale o tom se náš web již podařilo říci.

Je to vše?Ne, protože existuje jiný způsob, jak pořídit snímek obrazovky vašeho iPhone, s výjimkou různých aplikací třetích stran.Tento AssistiveTouch je vestavěná funkce pro univerzální přístup a ovládání gest vašeho zařízení.

Přejděte na nastavení a vyhledejte část „Obecné“.

Dále vyberte sekci „Univerzální přístup“.

Zapněte funkci AssistiveTouch.

Poté se na obrazovce objeví malý kruh, který lze pohybovat po obrazovce.Má různé funkce, včetně schopnosti vytvářet screenshoty.Klikněte na AssistiveTouch.

Objeví se následující nabídka.V něm vyberte „Device“ - „More“ - „Screenshot“.

Snímek obrazovky je připraven!Není třeba nic dalšího.