Jak platit telefonicky namísto Sberbank, VTB?

Bezkontaktní platba se stává populárnější po celém světě - nyní můžete svůj smartphone používat jako platební kartu!A neméně důležité, je to velmi výhodné, protože není třeba přenášet bankovní karty (k zařízení lze připojit několik karet).Ano a není třeba zadávat PIN kód karty.Je pravda, že aby celá tato věc fungovala, budete muset provést několik jednoduchých akcí.Jako příklad použijeme zařízení založené na operačním systému Android.A další důležitý bod - váš smartphone musí mít k zaplacení modul NFC.

Nainstalujte si Google Pay

Nejoblíbenější platební aplikací v době psaní je Google Pay.Doporučujeme nainstalovat tuto aplikaci a nezapomeňte ji aktualizovat.

Otevřete trh Play.Doufáme, že jste již v obchodě s aplikacemi oprávněni (bude vyžadovat účet Google).

Na vyhledávacím řádku zadejte „google pay“ (bez uvozovek) a stiskněte tlačítko Enter.

V seznamu vyberte aplikaci se stejným názvem.

Klikněte na „Instalovat“.

Co bude dál?Ale nic, jen počkejte - aplikace se stáhne a nainstaluje automaticky.Po stažení a instalaci aplikace se zobrazí tlačítka „Odinstalovat“ a „Otevřít“.Klikněte na nejnovější.

Přidání karty

Na úvodní stránce aplikace budete vyzváni k přidání karty pro bezkontaktní platbu.Klikněte na tlačítko „Konfigurovat“.

Buďpřejděte do části „Platba“ a klikněte na tlačítko „Způsob platby“.

Nyní vložte kartu do rámečku nebo zadejte data karty ručně.Navíc musíte zadat datum vypršení platnosti karty a bezpečnostní kód a také vaše telefonní číslo.Pokud je vše hotovo správně, zobrazí se seznam podmínek, které byly stanoveny vydávající bankou.Přečtěte si podmínky a přijměte je.

Karta se ověřuje.

Data byla ověřena, nyní je otázkou, zda je na vašem smartphonu nainstalovaná ochrana počítače.Pokud tomu tak není, budete je muset nainstalovat - kvůli bezpečnosti svých peněz, protože debetování je možné pouze po odemknutí obrazovky heslem nebo například skenováním otisku prstu.V síti najdete zprávy, že Google Pay funguje bez ochrany počítače, ale opravdu nemůžeme říci, zda je tomu tak ve skutečnosti - bez odemknutí aplikace nám neumožňuje platit za zboží.

Potvrďte podrobnosti o kartě, ke které vám systém pošle kód ve zprávě SMS, který budete muset zadat do zvláštního pole.

Zadaná karta se standardně používá.

Můžete také připojit další karty.

​​

Pokud jde o banky, všechny hlavní banky dlouho podporovaly bezkontaktní platby telefonicky: Sberbank, VTB, Tinkoff, Alfa Bank, Sovcombank atd.Úplný seznam partnerů naleznete zde pay.google.com/intl/en_en/about/banks/(odkaz je aktuální v době psaní).

Jak platit za nákupy telefonem místo karty?

Je nutné, abyTerminál v obchodě podporoval bezkontaktní platbu.Spravedlivě není dnes snadné najít terminály bez bezkontaktní podpory plateb.

Odemkněte obrazovku smartphonu.Pokud se jedná o heslo nebo PIN, zadejte jej.

Použijte skener otisků prstů.

Poté zapněte NFC, můžete použít oponu.

Nyní připojte smartphone zadní stranou pouzdra k platebnímu terminálu a počkejte, až se na displeji zobrazí zaškrtávací značka označující úspěšnou platbu.

Uslyšíte také charakteristický zvuk.

Proč by se smartphone měl používat tímto způsobem?Faktem je, že dosah NFC je extrémně malý - jen několik centimetrů.A to není rozmar, ale nutnost - takže neexistuje způsob, jak zachytit data.Modul NFC je obvykle umístěn pod zadním krytem v horní nebo střední části pouzdra, proto se doporučuje připojit smartphone k terminálu tak, aby byla zaplacena platba.