Jak otevřít soubor zip a rar v telefonu se systémem Android?

Představte si jednoduchou situaci: zaslali vám poštou soubor se zipem, který obsahuje několik důležitých dokumentů.Chcete-li vidět samotné dokumenty, musíte je extrahovat ze souboru, ve kterém byly zabaleny.A jak na to?

Otevření souboru ZIP nebo RAR je ve skutečnosti snadné, často se dokonce nemusíte uchýlit k aplikacím třetích stran.Pokud máte ve firmwaru nainstalován průzkumník, můžete jej s největší pravděpodobností rozbalit.Zde je příklad: soubor je ve složce, klikneme na soubor a systém nám nabídne jeho extrahování:

Například extrahujeme do stejné složky.Archiv není vybalen.Jdeme do toho a uvidíme náš soubor.

Pokud neexistuje žádný vestavěný průzkumník nebo nepodporuje rozbalení souborů, můžete si stáhnout aplikaci, která vám umožní vytvářet a rozbalovat archivy.

Jdeme na trh Google Play a píšeme do hledání RAR.

Nainstalujte si aplikaci, která se vám líbí.Upřednostnili jsme aplikaci RAR se stejným názvem, kterou vytvořila slavná společnost RARLAB.Nainstalovat.

Začínáme a hledáme soubor, který bude vybalen.Zde je náš soubor:

Klikněte na něj a držte prst, dokud se neobjeví nabídka.V nabídce vyberte „Rozbalit do ...“ a rozbalte část, kterou potřebujete.Je pro nás výhodné extrahovat do aktuální složky.

Dokument je extrahován.

Nyní ji můžete otevřít pomocí vhodné aplikace.

Můžete také použít dirigenta jiného výrobce, například,ES Explorer aplikace.Podstata je stejná: najdeme s ním soubor, klikneme na něj.Poté klikneme na tlačítko nabídky (ve formě tří teček), v nabídce vybereme položku „Rozbalit do“.

Dále vyberte cestu pro vybalení.

Soubor je rozbalený a nachází se ve složce se stejným názvem.

Jak vidíte, není zde nic složitého.