Jak odstranit škrábance z obrazovky telefonu doma?

Výrobci tvrdí, že mnoho chytrých telefonů používá speciální tvrzené sklo, které nelze poškrábat.To prokázalo mnoho uživatelů, například pomocí klíče, který se pokusil nechat škrábance na obrazovce.Ale problém je - dokonce i na tvrzeném skle se mohou ještě objevit škrábance!Ale to je nemožné.Nebo ... Kupodivu možná jen škrábance nezůstanou ze stejných kláves, se kterými je smartphone ve vaší kapse, ale z mikročástic písku.Jsou neviditelní, ale mohou vykonávat svou špinavou práci.Otázka - co dělat?

Obecně doporučujeme používat ochranné vybavení, kterým je buď film, nebo ochranné sklo.Ochranné sklo je dobré, protože je instalováno na obrazovce takovým způsobem, že je obtížné pochopit, kde končí ochranné sklo a začíná obrazovka smartphonu.Kromě toho chrání nejen před poškrábáním, ale i když smartphone spadne, zasáhne to.

Fólie jsou levnější, ale jejich pocity nejsou tak příjemné jako při použití ochranného skla.Navíc, když spadne, nechrání obrazovku.

Co když nemáte nainstalované ochranné sklo nebo film a na obrazovce jsou škrábance?Na síti najdete mnoho způsobů, jak je možné odstranit škrábance z obrazovky, i když ve skutečnosti nejsou odstraněny, ale vyleštěny - jinými slovy maskovány.Musíme hned říci, že jsme tyto metody nekontrolovali, zda fungují nebo ne, prostě nevíme.Navíc je možné, že když je použijete, můžete obrazovku ještě více zkazit,Proto neseš plnou odpovědnost za aplikaci metod.Mějte na paměti, že tyto metody mohou nepříznivě ovlivnit oleofobní povlak (pokud existuje).

Zubní pasta

Jeden z nejčastějších způsobů.Dobrá věc je, že zubní pasta je vždy po ruce.

Postup je následující:

  • Malé množství zubní pasty se nanáší na kousek bavlněné tkaniny nebo rouna.
  • Dále pomocí tamponu nebo hadříku jemně naneste zubní pastu na síto v oblasti, kde jsou škrábance.To musí být provedeno klidným kruhovým pohybem.
  • Na konci postupu odeberte tkáň a odstraňte zbytek pasty.S největší pravděpodobností bude tkanina muset být mírně navlhčena ve vodě, ale pouze mírně.Doporučuje se jej stlačit správně, aby se do smartphonu nedostala zbytková vlhkost.

Má se za to, že tato metoda je nejvhodnější pro plastové síta.

Jedlá soda

Má se za to, že jedlá soda také pomáhá při řešení škrábanců.

  • Vezměte jednu část vody a vložte do ní dvě části sody.Míchejte, abyste dostali těstoviny bez hrudek.
  • Vezměte bavlněnou látku nebo kousek bavlněné vlny, naneste pastu a kruhovým pohybem naneste na obrazovku v oblasti škrábanců.
  • Poté zbývající sodu z obrazovky odstraňte mírně navlhčeným hadříkem.

Odstraňovač škrábanců

V tomto případě se jedná o speciální odstraňovače škrábanců, které se prodávají včetněobchody s automobily.

Jejich použití je snadnější než kdy jindy: Naneste produkt na měkký hadřík a kruhovým pohybem otřete obrazovku.

Není známo, jak se použití takového nástroje projeví na obrazovce smartphonu, takže buďte velmi opatrní.

Dětský prášek

Říká se, že dětský prášek dokáže dobře maskovat škrábance.

Princip působení je stejný jako v případě sody: vezměte prášek a vodu, smíchejte, získejte pastu, aplikujte ji kruhovým pohybem na obrazovku a poté zbytek pasty odstraňte.

Rostlinný olej

Samotný olej neškrábe poškrábání dobře, i když to můžete zkusit, zvláště pokud jsou škrábance povrchové (nikoli hluboké).Olej by měl kapat na tampon a jemně nanášet na obrazovku v oblasti škrábanců.

​​