Jak odebrat aplikaci, která není odinstalovaná v systému Android?

Toto se může stát všem - při pokusu o odebrání aplikace se ukáže, že není možné ji smazat.A v tomto případě nemluvíme o vestavěné aplikaci ve firmwaru, kterou nelze odstranit bez oprávnění root, ale o nejobvyklejší aplikaci, kterou jste nainstalovali do svého zařízení.

Například před nějakou dobou jsme hovořili o jak restartovat zařízení založené na OS Android a tam jsme ukázali aplikaci s názvem Volume Unlock, díky které můžete zařízení zapnout kliknutím na tlačítko zvětšeníobjem.Při práci aplikace získá administrátorská práva, takže není snadné ji odstranit.Ale tady to vypadá - ukážeme jasně.

Vstoupíme do nastavení a najdeme sekci „Aplikace“.

Zde vidíme seznam aplikací.Vyberte si ten, který potřebujete (v našem případě Volume Unlock).

A co vidíme?Správně, tlačítko „Odstranit“ není aktivní.

Pokud narazíte na podobný problém, nezáleží na tom, může být vyřešen.Chcete-li to provést, přejděte na Google Play a do vyhledávání zadejte slovo „smazat“ (bez uvozovek) nebo odinstalační program.Vyberte aplikaci z Rhythm Software a nainstalujte ji.Jedná se o extrémně malou bezplatnou aplikaci, která nevyžaduje ani další práva.

Po instalaci aplikace ji otevřete a podívejte se na seznam všech nainstalovaných aplikací.Požadovaný vybereme tak, že na něj jednou klepneme a poté klikneme na tlačítko „Odstranit vybrané aplikace“, které se nachází v horní části obrazovky.

Souhlasíme s tímodstraněním a před námi vidíme okno, ve kterém se říká: „Balíček nelze odstranit, protožeje vybrán pro správu zařízení. “Klikněte na„ Nastavení správy “.

Otevře se okno, v němž zrušíme zaškrtnutí aplikace.

V novém okně zakažte administrátorská práva pro aplikaci kliknutím na tlačítko „Zakázat“.

Poté se dostaneme na stránku aplikace a uvidíme, že je aktivováno tlačítko „Smazat“.

Klikneme na něj a aplikace se smaže.

Tímto způsobem samozřejmě můžete odstranit virové aplikace, které nelze odstranit obvyklým způsobem.Odebrání systémových aplikací vyžaduje práva root.

Druhá metoda

Za tuto metodu děkujeme uživateli s přezdívkou Android, který v komentářích navrhl méně komplikovanou metodu odstraňování takových aplikací.Mluvil o jiné metodě, která vyžaduje ladění USB.Uživatel s přezdívkou Valery uvedl, že můžete tuto metodu použít bez ladění USB, za což děkuje.Přesto ukazujeme příklad s laděním USB pro jistotu.Doporučujeme vám okamžitě otevřít sekci „Zabezpečení“ (viz poslední tři snímky obrazovky) a pokud to nepomůže, zkuste zapnout ladění USB.

Přejít na nastavení.Zde naleznete sekci „O telefonu“ (nebo „O tabletu“).

Dále klepněte na číslo sestavení 7krát - tímto způsobem otevřete vývojářský režim, který potřebujeme (podrobně - zde ).

Po otevření této sekce, onse objeví v nastavení:

Jděte do toho a zaškrtněte políčko vedle „USB debugging“.

Dále v nastavení klikněte na sekci „Zabezpečení“ a najděte položku „Správci zařízení“.

Zde uvidíte zaškrtnutí aplikace, které není obvyklým způsobem odstraněno.

Stačí zrušit zaškrtnutí políčka a kliknout na „Zakázat“.

Nyní lze aplikaci odebrat obvyklým způsobem.