Jak nastavit zrychlenou volbu na telefonu se systémem Android?

Pokud často komunikujete s určitými účastníky, můžete použít takzvanou rychlou volbu.Stisknutím jednoho tlačítka můžete okamžitě kontaktovat konkrétního účastníka.Toto je velmi výhodná funkce.Ale ne každý ví, jak provést počáteční nastavení.Ukážeme příklad na dvou zařízeních najednou: na platformě Android a na Samsung Galaxy (TouchWiz).

Stock Android

Spusťte aplikaci Telefon.

Před vámi uvidíte seznam posledních příchozích nebo odchozích hovorů a číselnou klávesnici.Potřebujeme to.

Stiskněte a přidržte libovolné číslo kromě jednoho, dokud se neobjeví nápis „Bez rychlé volby, nastaveno nyní?“ (V našem případě je nápis v angličtině).Klikněte na OK.

Otevře se stránka s přidáním čísel pro rychlou volbu.

Předpokládejme, že chcete nastavit účastníka na číslo 2 - v tomto pořadí musíte kliknout na něj.Kontakty se otevřou (v některých případech může systém vybrat, co se má otevřít, například kontakty nebo aplikace, kde lze kontakty uložit).Chcete-li přidat kontakt, klikněte na něj jednou.

Pro rychlou volbu byl přidán kontakt.

Stejným způsobem můžete přidávat kontakty pro všechna volná čísla.

Samsung Galaxy (TouchWiz)

V případě Samsung Galaxy můžete jít stejným způsobem - kliknutím na číslo a jeho přidržením.Ale existuje i jiná cesta.

Otevřete aplikaci Telefon a potéstiskněte klávesu „Menu“ - obvykle se nachází pod obrazovkou.Objeví se nabídka, vyberte v ní položku „Rychlá volba“.

Dále uvidíte takový zajímavý plán:

Jak jste možná uhodli, pro označení účastníka musíte kliknout na požadovanýčíslo, po kterém budete přesměrováni do sekce kontaktů.

Klikněte na kontakt a automaticky se připojí k vybranému číslu.

Jak vidíte, není nic složitého a není třeba používat aplikace třetích stran.