Jak nastavit budík na telefonu nebo tabletu?

V tabletech a chytrých telefonech založených na operačním systému Android je v operačním systému Android již zabudován budík, takže nelze instalovat budík třetí strany.Dnes vám ukážeme, jak ji najít a povolit na svém zařízení.

Nejprve najdeme ikonu ve tvaru hodin.Pokud máte nainstalován widget Hodiny, můžete na něj klepnout.

Uvidíte stránku s hodinami a v horní části obrazovky uvidíte různé karty.Vyberte kartu budíku.

Chcete-li nastavit čas budíku, klepněte na znaménko plus.

Nyní můžete nastavit čas vypnutí alarmu.Nech to být, řekněme, 08:10.Po výběru času klikněte na tlačítko „Dokončit“.

Vidíme, že alarm je nastaven a zapnut.

Pokud kliknete na tlačítko „Opakovat“, můžete nastavit dny, kdy se spustí alarm.Například odstraňujeme víkendy a ponecháváme pouze pracovní dny.

Kliknutím na tlačítko s melodií (zvýrazněnou šedou šipkou v předchozím snímku) budete moci vybrat signální melodii z těch, které jste nainstalovali nebo z těch, které jste přidali do zařízení.

Můžete přidat několik alarmů současně, které budou fungovat v různých časech.Kromě toho můžete v chytrých telefonech nastavit vibrační signál tak, aby spustil poplach (v tabletech vibrační signál obvykle zcela chybí).

Samozřejmě v závislosti na firmwaru může poplašná aplikace vypadat odlišně, ale význam se nemění, stejně jako pořadínastavení.

Obchod Google Play obsahuje tuny všech druhů alarmů.Má smysl je instalovat?Pokud potřebujete jednoduchý budík, pak stěží.Aplikace třetích stran však mají několik výhod.Například některé z nich mohou zobrazovat aktuální počasí a můžete v nich hovor vypnout, pokud třesete zařízením.