Jak naskenovat QR kód v telefonu Android?

QR kód je čárový kód vyvinutý a předložený japonskou společností Denso Wave v roce 1994.QR kódy se v naší zemi v poslední době staly populárními.Pomocí čárového kódu můžete šifrovat poměrně mnoho informací, například nějakou adresu nebo webový odkaz.K přečtení informací stačí mít k dispozici chytrý telefon nebo tablet s fotoaparátem.Dnes vám ukážeme, jak číst tyto druhy kódů na zařízeních Android.

Jak vypadá kód QR:

Šifruje odkaz na vyhledávací stroj Google.

Existují také neobvyklé QR kódy, například s dalšími obrázky nebo dokonce logy, jako je tomu v případě QR kódu Wikipedia.

Tento QR kód je také velmi snadno čitelný pomocí aplikace.Který?Závisí to na vašem smartphonu a na nainstalovaném firmwaru.Skutečností je, že v některých případech je skener QR kódu již zabudován do firmwaru, takže není třeba instalovat aplikaci jiného výrobce.

Neobvykle implementováno v časném firmwaru EMUI: musíte odemknout hlavní stránku obrazovky a nakreslit ji z dolní části okna.

Poté budou ikony, mezi nimiž je skener QR kódů - vyberte jej.Aplikace je spuštěna.

Pro skenování QR kódu musí být tento kód umístěn v označeném rámci.Když to uděláte a skener zachytí QR kód, výsledek kontroly se okamžitě objeví.V našem případě je adresa webové stránky šifrovaná, na kterou můžete okamžitě přejít.

V prohlížeči bude otevřeno, ževe výchozím nastavení (alespoň v našem příkladu).

Co když na svém smartphonu nenajdete skener QR kódu?Používejte aplikace třetích stran.Otevřete Play Market.

Do vyhledávání zadejte dotaz „skener kódu qr“ (bez uvozovek).

Vyberte aplikaci ze seznamu.

Například:

Po instalaci postupujeme přesně stejným způsobem: vložte QR kód do rámečku a systém jej prohledá, pocož dává výsledek.

Nic složitého zde.