Jak najít soubor v telefonu nebo tabletu Android?

Android je operační systém, který má systém souborů.Systém souborů obsahuje širokou škálu souborů, včetně fotografií, videozáznamů a zvukových záznamů, archivů, složek s aplikacemi atd.Stejné fotografie můžete vidět pomocí aplikace Galerie, jejíž ikona se obvykle nachází na ploše zařízení.Ale co když potřebujete najít soubor podle jména nebo složku s hudbou?

V takových případech musíte použít správce souborů.Pokud otevřete Obchod Google Play, uvidíte velké množství různých správců souborů pro každý vkus, včetně placených a bezplatných.Která aplikace se vyplatí používat, je jen na vás.Jako příklad uvádíme vyhledávání souborů pomocí ES Explorer.

Stáhněte správce souborů, pokud není nainstalován (nějaký firmware má zabudovaný správce souborů) a spusťte jej.Na snímku vidíme dvě paměťové karty: jednu vnitřní paměť (paměť zařízení), druhou - jedná se o paměťovou kartu nainstalovanou uživatelem.

Vyberte požadovanou sekci, například vnitřní paměť.Přejděte do sekce a podívejte se na složky.Takže ve složce DCIM jsou uloženy všechny vaše fotografie a ve složce Hudba - hudba (existují výjimky, buďte opatrní).

Pokud potřebujete najít název podle názvu, je vyhledávání jednodušší.Klikněte na ikonu lupy a zadejte název souboru, který chcete najít.

Upozorňujeme, že složky se systémovými soubory jsou k dispozici, pouze pokud jsou udělena rootová práva.