Jak najít IMEI v telefonu?

IMEI je číslo jedinečné pro každé zařízení.Používá se v mobilních telefonech sítí WCDMA, GSM a IDEN, jakož i v některých družicových telefonech.Tvoří ji anglická mezinárodní identita mobilního zařízení, která se překládá jako „mezinárodní identifikátor mobilního zařízení“.

IMEI je identifikační číslo zařízení, které se také používá pro autorizaci v síti a dokonce vám umožňuje najít a zablokovat zařízení, když je odcizeno.

Je velmi snadné vidět IMEI telefonu, nezáleží na tom, jakou společností je vaše zařízení, ať už jde o Samsung, Sony, LG, Alcatel, iPhone atd., Protože v tomto případě není žádný rozdíl.Ve firmwaru nejsou žádné zvláštní rozdíly, ať už jde o Android, iOS nebo Windows Mobile.

Existuje několik metod, jak se naučit IMEI.Začněme s nejjednodušší.

První metoda

Toto je nejvhodnější způsob pro majitele zařízení, protože vše, co musí udělat, je pouze vytočit kód na svém smartphonu nebo telefonu* #06 # .Jakmile uživatel vytočí zadané číslo, okamžitě se před ním objeví IMEI.Tato metoda je podporována drtivou většinou zařízení, včetně iPhone.

Zde je příklad vstupu do Samsung Galaxy:

samotný IMEI:

Příklad vstupu na iPhone:

A jeho IMEI.

Druhá metoda

Najděte IMEI v nabídce telefonu.Chcete-li to provést, přejděte na nastavení a najděte sekci „O telefonu“ - obvykle je poslední v nabídce.

Dále vyberte „Obecné informace“.

Nyní - „Informace o IMEI“.

Vidíme IMEI.Vezměte prosím na vědomí, že v tomto případě jsou zobrazeny dva IMEI.Proč?Telefon používá dvě SIM karty a dvě IMEI, které potřebuje k registraci každé SIM karty v síti.Pokud máte zařízení s jedním simulátorem, IMEI bude jedno.

Třetí způsob

IMEI lze nalézt v krabici z telefonu.Toto je obvykle nálepka umístěná na zadní straně krabice.Vypadá to asi takto:

Čtvrtá metoda

IMEI je také na štítku, který najdete pod baterií telefonu.Tuto metodu samozřejmě můžete použít pouze v případě, že je možné baterii vyjmout a mnoho moderních smartphonů nemá takovou výsadu.

Jsou-li podporovány 2 SIM karty, na nálepce budou také dvě IMEI.

Pátá metoda

IMEI je uveden na záručním listu prodejcem při prodeji zařízení.Tato možnost je vhodná, pokud je například telefon odcizen a není zde žádná schránka.Upozorňujeme, že IMEI není vždy uveden na záručním listu.