Jak nainstalovat hru s mezipamětí na Android?

Všimli jste si někdy, že když stáhnete některé hry z online obchodu Play Market po jejich spuštění, systém automaticky stáhne soubory ze sítě, což nějakou dobu trvá?Nebojte se, jedná se o zcela pochopitelný jev.Zde je to, co může uživatel vidět na obrazovce svého zařízení (věnujte pozornost spodní části obrazovky, kde je zobrazen proces stahování dalších souborů):

Co stahuje váš telefon nebo tablet?Faktem je, že velikost instalačního souboru staženého z Play Marketu je obvykle malá a nejčastěji jeho velikost nepřesahuje několik desítek megabajtů.Po spuštění aplikace však systém může začít stahovat potřebné textury, videa, zvukové nahrávky a další soubory nezbytné pro úplné spuštění hry (bez nich se spustí, ale nebudete ji moci přehrát).To platí pouze pro aplikace, jejichž mezipaměť není vložena do instalačního souboru.

Pokud z nějakého důvodu nestahujete aplikaci z online obchodu Play Market, pak kromě souboru APK budete pravděpodobně muset stáhnout do hry také tzv. Mezipaměť.

Co je mezipaměť, náš web již řekl.Připomeňme, že se jedná o samotné struktury videí, zvukových záznamů a dalších výše popsaných souborů.Musí být nainstalovány samostatně.Ihned řekneme, že to vůbec není obtížné.

Co stáhnout?

Takže jste se rozhodli stáhnout aplikaci, řekněme, z nějakého fóra.Proč nepoužíváte Play Play, je jen na vás.

Pokud jde o jakékolijednoduché příležitostné, pak s největší pravděpodobností nemusíte stahovat samostatnou mezipaměť.Stačí stáhnout soubor apk a nainstalovat.Všechno je zde jednoduché.

Pokud mluvíme o akční hře, která zabírá více než 1 gigabajt paměti, bude nutné stáhnout mezipaměť s pravděpodobností 99,9%.Najdete jej přímo zde - spolu s odkazem ke stažení souboru APK.Upozorňujeme, že pokud je velikost souboru APK obvykle až několik desítek megabajtů, může mezipaměť vážit stovky megabajtů.

Ve skutečnosti jsou zde dva soubory, které jsme stáhli do počítače: soubor APK a mezipaměť.Ten je archivován - mělo by to tak být.V některých případech může mezipaměť sestávat z několika archivů.

Zkopírujte soubor APK a mezipaměť do zařízení

Nyní se pusťte k hlavní věci.Nejprve připojíme naše zařízení (může to být chytrý telefon nebo tablet) k počítači pomocí kabelu.

Jdeme do našeho zařízení.Velmi důležitý bod: soubor APK můžete přenést do libovolné složky v zařízení, která je umístěna v paměti zařízení nebo na paměťové kartě.Můžete dokonce přenést soubor do kořenové paměti zařízení.V našem případě jsme vytvořili složku nazvanou APK a přesunuli jsme tam instalační soubor.

Při přenosu do mezipaměti jsou věci mnohem zajímavější.Skutečností je, že mezipaměť musí být nainstalována pouze v části předepsané v pokynech (vyhledejte ji na stránce stahování souboru APK a mezipaměti).Zpravidla se používají oddíly na paměťové kartě: sdcard /Android /data /nebo sdcard /Android /obb, i když v některých případech mohou existovat i jiné způsoby.Býtopatrný a nic nemýlit.

Než zkopírujete mezipaměť, nezapomeňte ji rozbalit, jinak selže.Až po vybalení přeneste složku mezipaměti do požadované části v zařízení.

V našem případě přeneseme složku mezipaměti do sekce sdcard /Android /data.

Co se stane, pokud přesunete mezipaměť do jiné složky?Hra bude s největší pravděpodobností spuštěna, ale je to všechno stejné - stále ji nebudete moci hrát, protože se záležitost nepřesune za spořič obrazovky.Někdy se hra stále rozběhne, ale mohou existovat například problémy odrážející textury.Proto musíte přísně dodržovat pokyny.

Pokud není k dispozici paměťová karta, můžete zkusit nainstalovat složku mezipaměti ve stejné sekci pouze na samotné zařízení (interní paměť /Android /data /nebo interní paměť /Android /obb /).Funguje to, ale ne ve všech případech.

Mimochodem, pokud na paměťové kartě ještě není žádná složka OBB nebo dat, můžete ji vytvořit sami.Jen buďte opatrní, protože to může být vytvořeno, jen skryto před zobrazením.

Instalace aplikace

Nyní nainstalujte soubor APK.Jak to udělat, jsme již řekli v dalším článku.Je to jednoduché: spusťte správce souborů, najděte soubor APK, klepněte na něj prstem a nainstalujte.

Pečlivě si přečtěte pokyny k instalaci aplikace.Faktem je, že v některých případech po instalaci nelze hru spustit ihned - zařízení je třeba restartovat a teprve poté je možné aplikaci spustit.

Pokud je mezipaměť nainstalována ve správné složce,to znamená, že hra bude spuštěna, zatímco aplikace nebude stahovat žádné soubory ze sítě.Můžete zcela vypnout Wi-Fi.

Ve skutečnosti nic složitého, ale v některých případech se hra nemusí ještě spustit.Může to být způsobeno nejen složkou, do které byla mezipaměť omylem přenesena, ale také typem procesoru - některé z nich jsou zřídka podporovány, takže nebudete moci hrát, bohužel.

K článku můžete klást otázky pomocí komentářů.