Jak nabíjet externí baterii (Power Bank)?

Zdá se, že externí baterie se nedávno objevily na prodej, ale dnes je ve vlastnictví mnoha uživatelů.Není divu: malá „krabička“ vám umožní nabíjet vybitý chytrý telefon, telefon, tablet nebo jiný gadget mimo domov.Kromě toho se Power Bank snadno vejde do každé tašky a existují modely, které lze přenášet i ve vaší kapse!

Ale dnes nemluvíme o velikosti.Mnoho uživatelů má zájem o nabíjení externí baterie.Ve skutečnosti je vše velmi jednoduché, i když existují nuance, které stojí za to vědět.

Možnosti nabíjení

Nejprve se podívejme na možnosti nabíjení.

Prvnía možná nejoblíbenější - z počítače nebo notebooku přes port USB.Připojte Power Bank na jedné straně kabelu, vložte ji do USB portu na straně druhé, zařízení se okamžitě začne nabíjet.

Je pravda, že nabíjení není tak rychlé, jak bychom chtěli - celá věc je zejména technologie USB.

Druhou možnostíje nabíjení ze sítě.Všimli jste si, že externí baterie se prodávají bez nabíječky?Rozumí se, že uživatel bude gadget nabíjet buď z USB portu počítače, nebo z nabíječky dodávané s chytrým telefonem nebo tabletem.Nabíjení ze sítě je mnohem rychlejší než z USB.

Třetí možnostlze nazvat exotická - nabíjení ze slunečního světla.V tomto případě se rozumí, že používáte speciální solární elektrárnu, která ve skutečnostimůže být nabitá energií slunce.Vypadá to takto:

Čtvrtou možnostíje nabití Power Bank z telefonu nebo smartphonu.Myslíš, že je to vtip?Nyní existují mobilní gadgety, které mohou sloužit jako druh externí baterie, což znamená, že s jejich pomocí můžete nabíjet Power Bank.Tady to máš.

Kolik se externí baterie nabíjí?

Závisí to na kapacitě externí baterie a na způsobu nabíjení.Gadget je nejrychleji nabíjen ze síťového nabíjení.Průměrná doba nabíjení 5 000 mAh baterie z 1A nabíječky je 5 hodin.Pokud tedy má baterie kapacitu 10 000 mAh, bude nabíjení trvat asi 10 hodin - od 0 do 100 procent.

Pokud nabijete Power Bank jiným způsobem, doba nabíjení se může vážně prodloužit - a to i několikrát.Nejdelší dobíjecí baterie jsou solární panely od slunce.

Vlastnosti nabíjení Power Bank

  • Aby externí baterie mohla získat plnou kapacitu, musí být nabita až 100% nejméně 3-4krát.
  • Má se za to, že Li-Ion baterie nemají takzvaný „paměťový efekt“, který jsme dříve popsali.Existují však lidé, kteří přemýšlejí jinak, takže doporučujeme udržet Power Bank vždy až do 100%, aby byla zachována maximální kapacita.
  • Pokud jde o vybíjení, nedoporučuje se vybíjet externí baterii na 0% - ne více než 10–20%, poté musí být nabita.Můžete to zjistit pomocí úrovně zobrazení.Pokud jeden chybí, zkuste tokukátko s indikací LED.

Například Xiaomi LED LED Power Bank:

  • Předpokládá se, že pokud vybijete Power Bank „nula“ krátza 2-3 měsíce mu to umožní "kalibrovat".
  • Nenabíjejte Power Bank na přímém slunci (s výjimkou externích baterií určených k nabíjení ze slunce).
  • Vždy používejte pouze originální kabely a nabíječky.