Jak kalibrovat obrazovku v systému Android?

Někdy se mohou na obrazovce telefonu nebo tabletu objevit zvláštní věci - zdá se, že přestane poslouchat prsty uživatele, to znamená, že se kliknutí neobjeví ani nenastanou, ale například když kliknete na písmena на na obrazovce.objeví se písmeno E. Opravdu se obrazovka skutečně skončila?Je nepravděpodobné, že je to pravděpodobně kvůli nesprávné činnosti dotykové obrazovky.Ve většině případů lze problém snadno vyřešit kalibrací obrazovky.

Co je kalibrace obrazovky na smartphonu nebo tabletu?

Kalibrace obrazovky, která se často nazývá kalibrace senzoru (podle anglické kalibrace senzoru), je typem nastavení displeje, které optimalizuje dotykovou obrazovku a zlepšuje odezvu senzoru, když prstem klepnete na obrazovku (v některých případech) stylus, pokud existuje].

Kalibrace obrazovky se zpravidla pro zařízení po zakoupení nevyžaduje, i když existují i ​​opačné případy, kdy snímač „neposlouchá“ uživatele.V průběhu času se mohou objevit změny a je nutné použít kalibraci obrazovky.

Jak zjistím, zda senzor pracuje správně?Pokud to funguje správně, při práci se zařízením nedochází k problémům.Pokud například zadáte zprávu a zobrazí se všechna písmena, na která jste klikli na obrazovce, nemusíte nic dělat.Další věc je, když kliknete na jedno písmeno několikrát a teprve poté se objeví na obrazovce nebo se neobjeví vůbec nebo se na jeho místě objeví úplně jiné písmeno - to vše může znamenat, žeSenzor má zjevně problémy.Pravda, nezapomeňte, že problém nemusí být skrytý na dotykové obrazovce, ale například ve filmu přilepeném k obrazovce.V některých případech to mohou být stopy po něčem lepkavém.Otřete obrazovku hadříkem a podívejte se, jak senzor funguje.Pokud ano, musí být kalibrován.

Jak kalibrovat senzor bez softwaru třetích stran?

Existují dva způsoby kalibrace senzoru - pomocí interního softwaru Android a pomocí softwaru třetích stran (aplikace).V prvním případě se používá vestavěný software ve vašem operačním systému.Ale buďte opatrní, ne všechny firmware mají kalibrační nástroj třetích stran!

A nyní - jednoduchá instrukce.

  • Přejděte na nastavení zařízení.
  • Vyhledejte část „Nastavení telefonu“ nebo „Nastavení tabletu“.
  • Zde najdete položku „Kalibrace“.Může to být v jiné sekci, například v sekci „Obrazovka“.
  • Klikněte na „Kalibrace“.
  • Proveďte nezbytné manipulace.Může to být například kliknutí na určitá tlačítka na obrazovce nebo jednoduše kliknutí na obrazovku.

V našem případě neexistuje žádný firmware pro kalibraci obrazovky, takže jsme nuceni používat aplikaci z trhu Google Play.Pokud je to váš případ, přečtěte si níže uvedené pokyny.

Jak kalibrovat senzor pomocí softwaru třetích stran?

Jdeme na trh Google Play a zapíšeme kalibraci displeje vyhledávání.

Vybereme aplikaci a klikneme na „Instalovat“.

Aplikace je nainstalována.Spouštíme to.Konkrétně je tato aplikace dobrá v tom, že prakticky nemusíte nic dělat - stačí kliknout na velké modré tlačítko Kalibrace uprostřed obrazovky.

Kalibrační proces začal.Nedotýkejte se nic a nevypínejte zařízení!

Asi po 30 sekundách (čísla se mohou lišit) uvidíte, že kalibrace je dokončena, což je označeno datem poslední kalibrace.

Zkontrolujte činnost dotykové obrazovky.

Co když kalibrace nepomohla?

Vyzkoušejte jiné aplikace z trhu.Pokud nepomohou, můžete zkusit resetovat nastavení a obnovit zařízení do původního stavu.Můžete také zkusit reflash zařízení.Pokud to nepomůže, dotykový displej s největší pravděpodobností nařídil dlouhou životnost a je třeba ji vyměnit.Obraťte se na servisní středisko.