Jak deaktivovat přibližovací senzor na telefonu se systémem Android?

Náš web již hovořil o tom, co je snímač blízkosti na chytrých telefonech a telefonech.Připomeňme, že se jedná o elektronické zařízení pro zaznamenávání přítomnosti nebo nepřítomnosti určité třídy objektů v oblasti její činnosti.Zjednodušeně řečeno, senzor vypne obrazovku, pokud přinesete smartphone k uchu nebo ho jen zakryjete rukou.To se provádí tak, že během hovoru nebylo možné náhodně stisknout dotykové klávesy.

V některých případech musí být senzor přiblížení deaktivován.Lze to provést?Takovou položku můžete mít, ale ne všechna zařízení v nastavení.Například existují chytré telefony Samsung.Ukážeme na tom příklad.

Přejděte na „Nastavení“.

Vyberte sekci „Zařízení“, část „Hovory“.

Zrušte zaškrtnutí políčka „Vypnout obrazovku během hovoru“.

Poté bude senzor přiblížení deaktivován.

Druhou metodou je použití zvláštních aplikací.Nevyžadují získání rootových práv, ale potřebují administrátorská práva, takže tuto aplikaci používáte pouze na vlastní nebezpečí a riziko.Odstranění takových aplikací může způsobit zmatek, protože proto musíte nejprve deaktivovat administrátorská práva a tato práva jsou deaktivována v nastaveních aplikace, po kterých mohou být odstraněna.

Například můžete použít aplikaci Sanity.Má celou sekci zvanou Proximity, která má mnoho nastavení pro senzor přiblížení.

Jak vidíte,nic složitého, ale důrazně doporučujeme používat standardní nastavení smartphonu bez instalace aplikací třetích stran.