Jak aktualizovat verzi Androidu na telefonu /smartphonu?

Mnoho uživatelů se ptá tak zajímavé otázky - říkají, že mám smartphone, chci aktualizovat verzi Androidu.To platí zejména v případě, že je v zařízení nainstalován Android 4.4 a některé gadgety používají verzi 7.0.

Touha upgradovat je pochopitelná, ale nejdřív vám musíme vysvětlit následující: Přestože Google může vydat novou verzi Androidu, neznamená to, že vaše zařízení má firmware s aktualizovaným operačním systémem.Mnoho výrobců navíc nepodporuje aktualizace firmwaru pro starší smartphony.Tomu můžete rozumět - jedná se o úsporu a navíc pro uživatele určitá pobídka, aby změnil své zařízení na modernější.

Existují i ​​jiné situace.Například smartphone používá firmware 4.4, ačkoli Google vydal verzi 6.0.Někteří výrobci vylepšují firmware ve stejné verzi Androidu, to znamená, že mohou aktualizovat firmware, ale verze operačního systému se nemění - totéž 4.4.Proto nemůžeme zaručit, že verzi operačního systému na smartphonu můžete aktualizovat.Pokud však s jistotou víte, že byl pro váš gadget vydán firmware s novou verzí systému Android, ukážeme vám, co musíte udělat pro jeho aktualizaci.

Jako příklad vezmeme smartphone Samsung Galaxy.Model zařízení nehraje roli, takže se podstata nemění.

Takže první, co byste měli udělat, je nabít zařízení alespoň do 80% - ne méně, ale lépe - do 100%.

Další položkou je připojení k internetu.SilněDoporučujeme používat Wi-Fi.Proč?Ano, protože velikost firmwaru lze měřit v gigabajtech.Pokud si ji stáhnete pomocí mobilního internetu, nenechte se překvapit obrovským účtem později.Pokud však máte připojený neomezený mobilní internetový balíček, neměly by být žádné problémy.

Je připojen internet.

Nyní hledáme aplikaci s nastavením.Tady je to v našem případě:

Jdeme do nastavení a vidíme mnoho oddílů.Zajímá nás ten, který se jmenuje „O smartphonu“ nebo „O zařízení“.Toto je obvykle poslední část nabídky.

V novém okně uvidíte různé položky nabídky, včetně verze systému Android, čísla modelu, verze firmwaru atd.V horní části okna se nachází položka „Aktualizace systému“ nebo „Aktualizace softwaru“.Klikněte na něj.

Dále klikněte na Aktualizovat nebo Zkontrolovat aktualizaci.

Klikněte na Ano.

Protože existuje aktualizace pro váš operační systém, software se začne stahovat okamžitě.

Aktualizace byla stažena, klikněte na tlačítko „Instalovat“ a poté se zařízení vypne.V některých případech nemusíte nic stisknout, zařízení se po stažení softwaru vypne.

Po vypnutí smartphonu se znovu zapne a uvidíte zelený robot a nápis „Instalace aktualizace systému“ nebo Instalace aktualizace systému nebo vůbec nic kromě robota a spouštěcího proužku, které odrážíprůběh aktualizace.Aktualizace může nějakou dobu trvat, v žádném případě nerestartujtezařízení neodpojujte, nevyjímejte baterii.

Po aktualizaci se smartphone zapne.Firmware byl aktualizován.

Toto je postup.Existuje další možnost - aktualizace firmwaru v ručním režimu.Musíte však stáhnout firmware a nainstalovat jej sami, a to není tak snadné jako aktualizace vzduchem.Popis procesu aktualizace firmwaru pro váš smartphone v ručním režimu najdete na fóru w3bsit3-dns.com (liší se pro různé smartphony).

Musím před aktualizací systému zálohovat?

Obecně se při aktualizaci obvykle ukládají všechna data.Pokud však během aktualizace dojde k chybě, pravděpodobně budete muset resetovat nastavení, v takovém případě budou všechna data vymazána.Proto ještě před blikáním důrazně doporučujeme zálohovat důležitá data, například fotografie.Telefonní čísla lze uložit synchronizací s účtem Google.