IrDa nebo infračervený port v telefonu: co to je?

IrDa nebo InfraRed Data Association, tj. Infračervený port je protokol přenosu dat pomocí infračervených světelných vln.Na konci 90. a začátkem roku 2000 byl tento protokol pro přenos dat v mobilním poli velmi populární.V budoucnu byla popularita ztracena příchodem protokolů, jako je BlueTooth nebo dokonce Wi-Fi.

Jaký je důvod, proč výrobci moderních smartphonů odmítají infračervený přenos?

  • Jedním z hlavních důvodů je složitost montáže a v důsledku toho i zvýšení nákladů na zařízení, protože pro IrDA je nutné do pouzdra namontovat malé průhledné okno.
  • Požadavky na krátký dosah a přímou viditelnost páru vysílač /přijímač.
  • Daleko od nejvyšší rychlosti přenosu dat.To se však týká pouze dřívějších verzí protokolu, v novějších verzích může přenosová rychlost přesáhnout rychlost v protokolu BlueTooth.

To vůbec neznamená, že všichni výrobci smartphonů přijali a okamžitě opustili infračervený port - ne, někteří jej používají například ve svých jednotlivých modelech, například Xiaomi.Společnost má dokonce speciální aplikaci Mi Remote, pomocí které můžete ovládat zařízení pomocí technologie IrDA.

Klikněte na „Přidat dálkový ovladač“.

Vyberte techniku, například televizor.

Nyní si vyberte společnost výrobce.

A postupujte podle pokynů na obrazovce smartphonu.

Pokud je vše hotovo správně, lze smartphone použít jako ovládací panel,nasměrování zařízení směrem k televizoru (senzor infračerveného portu je zpravidla umístěn na horním okraji pouzdra smartphonu).