iPhone se vypne v chladu: proč a co dělat?

Zima trvá formálně jen 3 měsíce, ale ve skutečnosti může i ve středním Rusku trvat měsíc nebo dva.S nástupem zimy vznikají problémy a často se objevují, jak se může zdát, z ničeho.Například v zimě se váš oblíbený iPhone jednoduše vypne.Proč se to děje, co dělat a jaké další problémy byste měli očekávat?O tom všem - v našem článku.

Proč se iPhone vypíná v chladu?

Chytré telefony iPhone používají lithium-iontové polymerové baterie (Li-Pol).Ve skutečnosti se jedná o pokročilé lithium-iontové baterie, které jsou vybaveny vyšší hustotou energie na jednotku objemu a hmotnosti.Tyto baterie však mají nevýhody: při teplotách pod + 5 ° C mohou ztratit některé ze svých vlastností, což má za následek zvýšený vnitřní odpor, sníženou kapacitu, baterie nejsou schopny poskytnout deklarovaný proud, v důsledku čehož může smartphone jednoduše zapnout a vypnout.Zajímavé je, že samotný výrobce nezakazuje používání iPhonu v chladu, navíc by to bylo mírně podivné.

Všimněte si, že moderní modely jako iPhone 6, 6s, 7, 7 Plus atd.vypnout v chladu mnohem méně často.To se týká především modelů, které byly používány po dlouhou dobu: baterie mají omezený počet pracovních cyklů a po překročení určitého prahu začnou rychle ztrácet své vlastnosti.

Pokud se váš iPhone vypnul v chladu, s největší pravděpodobností se nic strašného nestalo a vypnul se přesně kvůli mrazivé teplotě.

CoCo když se iPhone za chladu vypne?

Nejprve musíte zkusit zapnout iPhone.Pokud nereaguje na stisknutí vypínače, musíte jít do místnosti a počkat 20-30 minut, než se zařízení „zahřeje“ na pokojovou teplotu.Poté to zkuste zapnout.

Pokud se iPhone nechce zapnout ani po hodině nebo dvou v interiérech, musíte jej nabít.Upozorňujeme, že v tomto případě se doba nabíjení smartphonu může výrazně zvýšit - až o několik hodin.

Pokud všechny ostatní selžou, kontaktujte servisní středisko.

Jaké další problémy vznikají s iPhone za chladu?

Zastavení v chladu není jediným problémem, který může čekat na uživatele iPhone.Co jiného?

  • Zaprvé, rychlejší vybití baterie.To opět přímo souvisí s technologií Li-Pol.Upozorňujeme však, že problém rychlejšího vypouštění gadgetů v chladu je relevantní téměř pro všechna zařízení s bateriemi.
  • Za druhé dotyková obrazovka iPhone může přestat reagovat na mráz.Představte si, že se pokoušíte kliknout na ikonu aplikace, ale nic se nestane.Nestojí to za poplach, zkuste jít do místnosti a po chvíli by měl senzor fungovat.

Jak chránit váš iPhone před chladem?

Neexistuje ideální řešení, ale my vám dáme několik tipů, které vám pomohou udržet váš smartphone plně funkční.

  • Zkuste to nejlepšíudržujte přístroj v chladu méně.Například, mluvte s přítelem a okamžitě vložte svůj iPhone do kapsy.Nebo dokonce použijte headset pro komunikaci.
  • Uchovávejte telefon v kapse, která je blíže vašemu tělu - je tam nejteplejší.Nebo použijte vnitřní kapsu bundy nebo spodní bundu.

K dispozici je obálka.Pouzdro šetří smartphone nejen před poškrábáním nebo kapkami, ale také před chladem.V žádném případě samozřejmě kryt nebude schopen zcela chránit před mrazem.