ID volajícího: co je tato funkce v telefonu?

Dnes budeme analyzovat problém týkající se nikoli mobilního telefonu, ale domácího nebo kancelářského zařízení.Jde o funkci nazvanou Caller ID - mnoho uživatelů pravděpodobně vidělo její jméno, ale co to znamená?

Ve většině ústředen používaných v Rusku se používá standardní AON - automatické ID volajícího.ID volajícího je služba, která vám umožní získat číslo volajícího, což je ve skutečnosti analogové ID volajícího.Číslo volajícího navíc umožňuje získat telefonní číslo předplatitele a jméno volajícího - jeho jméno, příjmení nebo dokonce jméno organizace, které je toto číslo zaregistrováno.

Kancelářské stanice a domácí telefony vyrobené pro globální trhy mají obvykle přepínač mezi ID volajícího a ID volajícího.Jaký je rozdíl, můžete se zeptat, zda je funkce stejná?

V případě ID volajícího je číslo účastníka vydáno na žádost po navázání spojení s telefonní stanicí volajícího účastníka.Pokud mluvíme o ID volajícího, schéma pro určení čísla je jiné: volající je identifikován před navázáním spojení, a to i v okamžiku, kdy volající čeká na odpověď.

To není vše.Technologie identifikace volajícího je taková, že zhruba odešle speciální požadavek na ústřednu, aby určila číslo účastníka.To znamená, že pokud jste najednou chtěli své číslo skrýt, zatímco předplatitel, kterému voláte, používá ID volajícího, nebude to fungovat.

V případě ID volajícího má uživatel právo rozhodnout, zda předá své číslo druhé straně, jakož ivaše jméno nebo název organizace nebo ne.

Jak vidíte, ačkoli existuje rozdíl mezi technologiemi, lze jej nazvat nevýznamnými.