Funkce Vždy na displeji: co to je a jak to funguje?

Podle různých statistik to moderní majitel chytrého telefonu kontroluje desítky nebo dokonce stokrát denně!A často jen zjistit aktuální čas.To neovlivní životnost baterie velmi dobře a stisknutí tlačítek není vždy vhodné.Za účelem zjednodušení této lekce byla vynalezena funkce Always-On-Display (zkráceně AOD).Kdo to vymyslel?Těžko říci, protože jednoho dne byla tato funkce představena na chytrých telefonech LG G5 a Samsung Galaxy S7 /S7 Edge.

Co je to?

Funkce Always On Display vám umožňuje zobrazit potřebné informace na obrazovce, zatímco samotný displej je ve vypnutém stavu, čímž se výrazně šetří energie baterie.

Co přesně se zobrazuje?Například u stejného Samsungu je to čas, datum, stav baterie, oznámení o zprávách nebo hovorech a dokonce i název skladby (můžete přepínat skladby).

To vše lze přizpůsobit podle potřeby.

Příklad na LG G5.

Stačí si vybrat svůj oblíbený smartphone a zobrazit potřebné informace na displeji.Velmi pohodlné.

Zapněte AOD na Samsungu

Otevřete „Nastavení“.

Do vyhledávací lišty napište „vždy na displeji“ (bez uvozovek) a vyberte položku se stejným názvem.

Funkci aktivujeme pomocí přepínače.

Zde můžete také použít jemná nastavení, například přidat užitečné widgety:

Jak vždy fungujeNa displeji?

Je důležité, že když je funkce aktivována,maximální úspory energie.Toho je dosaženo několika různými faktory:

  • Nejprve.Protože se jedná o AMOLED displej, je zapojen určitý počet pixelů, nikoli celá obrazovka.Kromě toho má obraz v tomto režimu pouze několik barev.
  • Druhý.Systém monitoruje polohu smartphonu a také přijímá informace ze světelného senzoru: pokud je zařízení ve vaší kapse nebo kufříku, informace na displeji se zpravidla nezobrazují, což, jak vidíte, je logické.
  • Třetí.Procesor pracuje na nejnižší možné frekvenci, protože náklady na zobrazování informací na displeji jsou minimální.

Díky všem faktorům funkce Always On Display prakticky nevybíjí baterii.

Které smartphony podporují vždy na displeji?

Není to tak dávno, kolik chytrých telefonů bylo malé, dnes se situace radikálně změnila.A nejde o to, že mnoho společností začalo podporovat AOD - vše je jednodušší: dnes si můžete stáhnout aplikaci pro svůj smartphone, pokud používá displej AMOLED.Trite stáhnout, pak přizpůsobit podle vašich představ.Jedna taková aplikace se nazývá Always On AMOLED.

Aplikace má mnoho nastavení.

A co je nejdůležitější, opravdu to funguje - informace se zobrazují.

​​

Takže, pokud chcete, jděte na Play Market a stáhněte si aplikaci.