Fastboot na Xiaomi: co to je?

Mnoho uživatelů smartphonů Xiaomi nikdy neslyšelo o režimu Fastboot.Navíc ho většina nikdy neslyší.Stává se však, že do smartphonu vložíte smartphone, vytáhnete ho a na obrazovce zařízení uvidíte nepochopitelný nápis - Fastboot.O co jde?

Fastboot je speciální režim pro smartphony Xiaomi, pomocí kterého můžete zařízení změnit, odemknout bootloader atd.Existují i ​​jiné způsoby blikání smartphonu, ale v některých případech je nutné použít režim Fastboot, včetně návratu k dříve nainstalované verzi firmwaru.

V tomto režimu uživatel sleduje následující:

V režimu Fastboot však nejsou žádné položky nabídky.

Chcete-li otevřít Fastboot, musíte vypnout váš smartphone.Nejprve musíte stisknout a podržet vypínač, dokud se na obrazovce neobjeví nabídka.

V nabídce vyberte „Vypnout napájení“ nebo Vypnout.

Smartphone bude vypnut.Nyní stiskněte klávesu redukce zvuku a podržte ji a poté vypínač.

Když smartphone vydává první známky života, prst lze vyjmout z vypínače, ale tlačítko redukce zvuku by mělo být stisknuté, dokud neuvidíte Fastboot.

Chcete-li tento režim ukončit, stiskněte vypínač a přidržte jej, dokud obrazovka nezmizí.

Poté, co by mělo být zařízení restartováno normálně.

Jednoduchý příklad firmwaru přes Fastboot

K instalaci budete potřebovat aplikacifirmware - taková aplikace je MiFlash.

Spusťte aplikaci a připojte smartphone k počítači nebo notebooku v režimu Fastboot.Stiskněte klávesu Obnovit.

Aplikace viděla smartphone.

Dalším krokem je vybalení firmwaru určeného k instalaci v režimu Fastboot (pro nabídku obnovy existuje firmware, nemíchejte jej).Po vybalení pomocí tlačítka Procházet jej přidejte do aplikace MiFlash.Nyní musíte nainstalovat firmware stisknutím tlačítka Flash - bude nainstalován automaticky, stačí počkat.V případě problémů by měl MiFlash ukázat chybu.

Existuje jedna důležitá nuance - ve spodní části aplikace je na výběr: Flash All, Flash all kromě úložiště nebo Flash all kromě dat a úložiště.Obvykle se používá druhá možnost, protože neodstraní data, ale pokud vyberete první, budou všechna data ze smartphonu vymazána.Přelepte tedy smartphone přesněji.