Factory Mode na Android: co to je a jak se z toho dostat?

V operačním systému Android je tolik věcí, že když začnete rozumět, vaše oči se rozšíří.Například víte, jaký je režim zotavení ?A mimochodem, toto je nabídka obnovy.Existují i ​​jiné režimy, například Factory Mode.Co je to?

Tovární režim je přeložen z angličtiny jako „tovární režim“.Ve skutečnosti se jedná o firmwarový nástroj zabudovaný do firmwaru pro testování a ladění smartphonu.Tovární režim se skládá z několika hlavních bodů, v závislosti na verzi zařízení může být 5 nebo 10.Někdy je nabídka pouze 3 položek.Zde například tovární režim, který se skládá z 9 položek nabídky.

Můžete si všimnout, že v tomto případě je menu režimu výrobce uvedeno v angličtině, což je již dobré.U některých chytrých telefonů může být toto menu v čínštině a bude mnohem obtížnější na to přijít.

Některé položky nabídky:

  • Úplný test, automatický test - úplný test smartphonu, kde jsou zkontrolovány všechny možné parametry.
  • Položka Test - vzorový test.Uživatel si vybere, co potřebuje zkontrolovat.
  • GPS - kontrola polohy zařízení.
  • Vymazat eMMC - resetujte zařízení na tovární nastavení, vymažte všechna data (data analogového vymazání /tovární reset v režimu obnovy).
  • Test ladění - režim ladění.
  • Protokol o zkoušce - oznámení o zkoušce.
  • Restartovat - restartovat zařízení.

Tovární režim může částečně nahradit režim obnovení (například pro resetování nastavení), ale jedná se o úplně odlišné režimy.Také na většiněZařízení Factory Factory umožňují pouze otestovat váš smartphone, ale nedovolí vám provádět jiné akce, jako je stejný reset (tvrdý reset).

Mimochodem, upozorňujeme na skutečnost, že pohyb v továrním režimu se provádí pomocí mechanických kláves (tlačítka pro ovládání napájení a zvuku), i když se dotykové ovládací klávesy umístěné pod obrazovkou používají někde.

Jak aktivovat tovární režim?

Tovární režim najdete daleko od každého smartphonu.Někteří výrobci to opustili z jednoduchého důvodu, že zařízení je testováno pomocí proprietárních nástrojů nebo speciálních kombinací kláves.

Pokud má váš přístroj tovární režim, spustí se nejčastěji:

Stisknutím vypínače a tlačítka zvýšení zvuku vypnutého zařízení:

) Když stisknete vypínač a tlačítko redukce zvuku vypnutého zařízení:

Když stisknete vypínač a tlačítko pro zvýšení a snížení zvuku zařízení se vypne současně:

V tomto případě můžete spustit režim obnovení nebo jiné menu, buďte opatrní.

Jak ukončit tovární režim?

Je to velmi jednoduché.V nabídce Factory Mode můžete vidět položku Reboot - v překladu „Restartovat“.

To je to, co musíte vybrat pro restartování zařízení.V tomto případě bude smartphone načten v normálním režimu.Nemusíte dělat nic jiného.