Dok pro telefon nebo tablet: co to je?

Dokovací stanice (z anglické dokovací stanice - dokovací stanice) je konstrukce s konektory pro elektronická zařízení, která lze použít k nabíjení gadgetu nebo například k přenosu dat.

Nejjednodušší dokovací stanice pro smartphony se začala objevovat hned po zavedení prvního iPhone.Byl to malý design, do kterého můžete vložit smartphone a začal se nabíjet.Výhodou tohoto zařízení je, že smartphone je ve svislé poloze a je vhodné jej používat při nabíjení.Vypadá to takto:

Dokovací stanice pro jiná zařízení se objevila mnohem dříve.Například pro legendární iPod existuje velké množství typů dokovacích stanic, které umožňují hráči nejen nabíjet, ale také přehrávat ty hudební hry, které jsou v zařízení.Velmi pohodlné - můžete zapnout hudbu v plné hlasitosti a užít si ji.

Existují také dokovací stanice pro tablety.Zpravidla se jedná o malé struktury, které umožňují nabíjení zařízení.Často mají další funkce.

Současně lze dokovací stanici přiřadit další klávesnici, která se připojuje k tabletu.Některé z nich mají vestavěnou baterii, která zvyšuje životnost baterie samotného tabletu.

Samozřejmě existují dokovací stanice pro většinu smartphonů Android.Zde je příklad zařízení Nexus 5:

Již dnes mnohosmartphony podporují bezdrátové nabíjení, ale to vyžaduje dokovací stanici.Samotný smartphone musí být připojen pouze k nabíjení.

Nezapomínejme na řidiče vozidel - držák automobilu pro smartphone nebo navigátor lze bezpečně nazvat dokovací stanicí.