Co znamená uzamčený iPhone?

Někteří uživatelé pravděpodobně viděli reklamy pro iPhone za podezřele nízkou cenu a mohlo se jednat i o nové zařízení.Zároveň reklama obsahuje takový index - iPhone uzamčen.Co to znamená?

V některých zemích se telefony iPhone prodávají uzamčené určitým dopravcům.To naznačuje, že zpočátku zařízení pracuje pouze s jedním telekomunikačním operátorem.Pokud do ní vložíte SIM kartu jiného operátora, nebudete moci volat, přijímat hovory, odesílat a přijímat SMS zprávy.

Uzamčený iPhone je zpravidla zpočátku levnější, ale musíte pochopit, že jej můžete použít pouze při placení za služby konkrétního telekomunikačního operátora.A v některých zemích stojí za to penny, pokud si jej koupíte se smlouvou.Jde ale o to, že podle smlouvy musíte po určitou dobu používat tarifní plán, který nelze nijak levně volat.

Jak se zamčené telefony iPhone dostanou do Ruska?Obvykle dovážené jednotlivci z jiných zemí.Někdy se člověk, který se rozhodne koupit iPhone v zahraničí, nemusí ani domnívat, že jeho zařízení pro nás nebude fungovat.Není divu, že na nástěnkách je mnoho takových nabídek.

Jak zkontrolovat, zda je iPhone uzamčen?

Existují dva způsoby:

  • Zkontrolujte iPhone pomocí IMEI.V síti najdete mnoho takových služeb.
  • Vložte SIM kartu svého operátora.Pokud se zobrazí logo vašeho operátora, je vše v pořádku, smartphone není uzamčen.Pokud se zobrazí požadovaná aktivace,Takže, bohužel, iPhone je uzamčen - je nutná aktivace.

Mohu odemknout uzamčený iPhone?

Častěji než ne, ano.

  • Můžete použít adaptér Turbo SIM podobný čipu.Nahrazuje identifikátor operátora vaším.Problém je v tom, že při každém restartování iPhone je nutné znovu provést postup aktivace.
  • Můžete oficiálně odemknout zařízení, pro které potřebujete kontaktovat svého mobilního operátora a požádat o odemknutí zařízení.Služba je placena, její cena závisí pouze na provozovateli.

Měl bych si koupit zamčený iPhone?

Pouze pokud je možné jej odemknout, což slibuje značné úspory.Pokud si nejste jisti, zda můžete smartphone odemknout, je lepší nákup odmítnout.