Co znamená šedý telefon nebo smartphone?

Pravděpodobně jste již slyšeli o tzv. „Šedých“ smartphonech a telefonech, které se prodávají v internetových obchodech.A pravděpodobně máte otázku, co je to „šedé“ zařízení?Na tuto otázku odpovíme.

„Šedý“ telefon je zařízení, které bylo neoficiálně dovezeno (nesmí být zaměňováno se slovem „nelegální“, jedná se o různé věci) v naší zemi.Co to znamená neformálně?Existují oficiální dodávky od výrobce, ale některé společnosti nebo dokonce malé internetové obchody importují zařízení samostatně.

K čemu to je?Tento přístup vám umožňuje snížit zdanění, navíc, neformální obchody, ačkoli honí zisk, raději berou velký obrat prostředků, takže náklady na „šedé“ smartphony a telefony jsou často mnohem nižší než oficiální zařízení (nebo „bílá“, jak se někdy říká).V některých případech je mezi „šedým“ a „bílým“ zařízením dosaženo dvojitého rozdílu v ceně!

Co ohrožuje nákup „šedého“ telefonu?

Ve většině případů „šedé“ a „bílé“ smartphony nemají rozdíly.Vezměte stejný iPhone - není žádný rozdíl, dokonce je k dispozici podpora pro ruský jazyk.Jedinou věcí, která může vyvolat otázky, je odkaz na konkrétního operátora (na Západě je běžný prodej chytrých telefonů se smlouvou operátora).Obchody však obvykle importují iPhone Neverlock, tj. Nejsou vázány na žádný z operátorů, takže je lze použít téměř v jakékoli zemi na světě.

Řekněme více - mnoho chytrých telefonů,včetně nejznámějších čínských společností, nejsou oficiálně dodávány do Ruska, takže si je můžete koupit na velkých místech, jako je Aliexpress, nebo v obchodech, které jim nabízejí malý obal.Příklad smartphonu, který nám není oficiálně doručen (v době psaní), je OnePlus OnePlus3:

Záruka v druhém případě je ze skladu.Obchody zpravidla spolupracují se servisními středisky, které provádějí záruční opravy, což znamená, že s opravami by neměly být problémy.Ale při objednávce na cizím místě se budete muset v případě problémů spolehnout pouze na svou vlastní sílu - hledejte servisní středisko a platte za opravy ...

Zároveň si musíte uvědomit, že existují „šedé“ modely, v nichž podpora ruského jazyka může obecněbýt nepřítomen, ale v „bílých“ (PCT) je Rus.Jedná se však spíše o výjimku z pravidla, protože výrobci se snaží do firmwaru přidat maximální počet jazyků.

Odpovědí na položenou otázku tedy můžeme říci toto: můžete ušetřit spoustu peněz za nákup „šedého“ telefonu, i když pokud máte peníze, je samozřejmě lepší koupit „bílé“ zařízení.