Co znamená přípona souboru APK?

Představte si, že jste odeslali soubor do poštovní schránky, která má příponu APK.Co tím myslí?Jak to používat?Odpověď na tuto otázku se zdá jednodušší, než si myslíte.

Ve skutečnosti přípona .apk obvykle znamená formát spustitelného souboru aplikace archivu pro operační systém Android.Aplikace je zkompilována a zabalena do jediného souboru, který obsahuje kód aplikace, zdroje, prostředky atd.Vezměte prosím na vědomí, že název souboru může být absolutně cokoli, ale přípona se nemění, například File.apk.

Zde je samotný soubor:

Kde najdu takové soubory?To je pravda, v internetovém obchodě Google Play, kde si můžete do zařízení Android stahovat a instalovat aplikace: smartphone, tablet, TV atd.Zároveň při stahování aplikace z úložiště je její instalace automatická.Soubor s příponou .apk si můžete stáhnout z jiných zdrojů, což je však nežádoucí.

Aplikace může mít tzv. mezipaměť, o které náš web již mluvil.Mezipaměť je archiv, který obsahuje data pro spuštění aplikace, včetně úrovní, textur, dat aplikace, zvukových klipů atd.

Mezipaměť se zpravidla používá pro hry: uživatel stáhne soubor APK a nainstaluje jej.Rovněž nezávisle nastavuje mezipaměť, která obsahuje potřebné soubory ke spuštění hry.Pokud je aplikace stažena v internetovém obchodě, může být mezipaměť stažena automaticky ze sítě při spuštění aplikace.

BV některých případech je mezipaměť zašitá do instalačního souboru a nevyžaduje instalaci dalších souborů.

Instalace souboru APK, pokud nebyl stažen z obchodu Google Play, je velmi jednoduchá: musíte soubor spustit pomocí libovolného správce souborů tak, že na něj jednou klepnete.Objeví se okno, kde bude tlačítko „Instalovat“ a oprávnění pro aplikaci.

Instalace je automatická.

Vezměte prosím na vědomí, že v některých případech může být soubor s příponou APK spojen s jiným softwarem, jako je například projekt Active Tutor.A přesto se ve většině případů jedná o operační systém Android, tj. Spustitelné soubory aplikace.