Co to znamená, že karta je vázána na telefonní číslo?

Mnoho uživatelů má bankovní kartu.Někdo za to dostává plat, někdo nemusí peníze ukládat.Téměř ve všech případech je dnes bankovní karta vázána na číslo mobilního telefonu.Co to znamená?

Existuje tzv. SMS bankovnictví, což je služba.Tato služba poskytuje nejen informace o prostředcích na kartě, ale také umožňuje platit za nákupy, včetně na internetu, nebo převádět prostředky na jiný účet.

Nejjednodušší příklad.Karta dostává mzdy v určité výši.Jak zjistit, jaké peníze přišly?Dříve musel uživatel najít nejbližší bankomat a zkontrolovat zůstatek na kartě.Souhlasíte, je to nevhodné, zejména pokud se nejbližší bankomat vaší banky nachází na druhém konci města.Kromě toho může být účtována provize i za prohlížení zůstatku, pokud se rozhodnete tyto informace objasnit v bankomatu jiné banky!Dnes je vše jednodušší: pokud je karta svázána s telefonním číslem, pak jsou-li na účet připsány prostředky, tato informace se zobrazí ve zprávě SMS.Bankovní bankovní služby jsou zpravidla placeny, placeny měsíčně.

Existuje jedna vlastnost - různé informace mohou být poskytovány různou rychlostí.Například na jednu tarifní SMS přichází pouze výběry a na druhou stranu - výběry i kredity.Toto musí být rozpoznáno při připojování služby.

Dnes technologie pokročila ještě dále - telefonní číslo může být svázáno s online bankou(Internetové bankovnictví), nejen karta.Online banking je služba, kterou banka poskytuje svým zákazníkům.Umožňuje zobrazit nejen kredity a poplatky, ale také umožňuje platit za různé služby.Například pomocí online banky můžete platit nájemné nebo dokonce platbu za půjčku, nemluvě o převodu prostředků.Osobní účet online banky je také vázán na telefonní číslo.