Co je záloha v systému Android?

Záloha je vytvoření záložní kopie na paměťovém médiu, kterou může uživatel potřebovat, pokud je například jeho zařízení poškozeno.Pomocí zálohy můžete systém zcela obnovit.

V závislosti na typu zálohy je možné zálohovat celý systém, včetně sudého nastavení aplikace, a zálohovat něco konkrétního, například SMS zprávy, kontakty, aplikace, fotografie atd.

Kdy lze potřebovat zálohu?

Lidé, kteří rádi experimentují se svými chytrými telefony nebo tablety Android, nejčastěji čelí potřebě obnovit systém ze zálohy.Jak víte, pro zařízení často existuje mnoho různých firmwaru, jader, motivů, písem atd.Pokud uživatel pravidelně mění něco ve svém zařízení, není nic překvapivého v tom, že po nějaké době uživatel jednoduše zastaví načítání a změní se na „cihlu“ nebo se vždy restartuje (tzv. Bootloop).Navíc, aby k tomu došlo, nemusíte dělat něco neobvyklého - stačí to, abyste jednou stiskli nesprávné tlačítko.

Jednoduchý uživatel, který se ani nesnaží něco udělat se svým zařízením, pravděpodobně nenastane obdobný problém, ale například ztráta kontaktů při obnovení zařízení do původní podoby je velmi snadná.

Ve ​​všech těchto případech je pro uživatele nutná záloha.

Jak zálohovat?

V systému Android existují základní funkce zálohování as vydáním nového firmwaru se pravidelně rozšiřují.Z tohozákladní funkce budou stačit pro jednoduchého uživatele.V sekci „Účty“ jednoduše zaškrtněte políčka pro automatickou synchronizaci a v případě jakýchkoli problémů nebo při resetování nastavení budou tato nastavení automaticky obnovena, jakmile je zařízení připojeno k internetu (a účtu).

Další věcí je, že stejné aplikace stažené z Obchodu Google Play a nainstalované v zařízení nebudou obnoveny.V tomto případě se používají speciální aplikace, které vám umožňují zálohovat doslova celé zařízení.Mezi tyto aplikace patří především Titanium Backup - nejznámější aplikace pro zálohování a obnovu dat.

Další docela populární aplikací je Helium App Sync and Backup.

Co si vybrat, je na uživateli, aby se rozhodl.Ve většině případů stačí výchozí nastavení pro zálohu systému Android.