Co je Wipe data /tovární nastavení a Wipe cache partition?

Chytré telefony a tablety Android mají speciální nabídku režimu obnovení nebo pouze obnovení nabídky.Jedná se o speciální spouštěcí režim zařízení, díky kterému můžete resetovat všechna nastavení nebo například nainstalovat nový firmware do zařízení.

Zde vypadá, jak vypadá režim zotavení na smartphonu Samsung:

Chcete-li vyvolat toto menu, musíte provést řadu akcí spolu s restartováním smartphonu.Například na Samsung Galaxy S3 je tento postup následující:

  • Vypněte smartphone.
  • Současně stiskněte současně tlačítko pro zvýšení zvuku, tlačítko Domů a vypínač telefonu.
  • Uvolněte tlačítka, jakmile uvidíte logo pro obnovení nabídky.

Vezměte prosím na vědomí, že obrázek režimu obnovy zásob je uveden výše.K dispozici jsou také vlastní verze nabídky, které jsou nainstalovány uživatelem nezávisle a mohou mít úplně jiný vzhled.

Existuje několik položek v nabídce obnovení, které vyvolávají dotazy od uživatelů.Pojďme mluvit o některých z nich.

Vymazání dat /obnovení továrního nastavení

Při použití vymazání dat /obnovení továrního nastavení jsou vymazány všechny aplikace a data (mezipaměť, účty), s výjimkou dat, jako je hudba, fotografie, videa.Obvykle se používá, pokud se při používání zařízení vyskytnou nějaké chyby, nebo se smartphone nebo tablet začne zpomalovat v důsledku nějaké aplikace, nebo pokud uživatel chce vrátit zařízení do původního stavu a resetovat nastavení.

Vymazat mezipaměť oddíl

Vymazat mezipaměť oddíl jevyprázdnění oddílu mezipaměti.V této oblasti se ukládají dočasné soubory, které zůstanou po uložení aplikací nebo aktualizací.Používá se, pokud je smartphone pomalý nebo začíná zpomalovat.Navíc k odinstalaci aplikací na rozdíl od předchozího případu nedochází.

Další typy obnovení nabídky

V některých možnostech obnovení nabídky existují další položky.Například v režimu zotavení na zařízeních Xiaomi si můžete vybrat další režimy čištění, jako je například vymazání SD karty - mazání dat z paměťové karty.A vzhled menu je úplně jiný: