Co je WhatsApp a jak jej používat v telefonu /smartphonu?

WhatsApp je systém messenger nebo instant messaging mezi uživateli používajícími internet.Umožňuje odesílání textových zpráv, různých druhů obrázků, zvukových a obrazových záznamů atd.Je podporován mnoha platformami, včetně takových populárních jako Android, Windows Mobile, Nokia Symbian, iOS, Windows atd.

První spuštění aplikace proběhlo v roce 2009.Uvádí se, že do dubna 2012 uživatelé WhatsApp odeslali více než 2 miliardy zpráv denně a do srpna téhož roku toto číslo dosáhlo 10 miliard.

Bohužel přesný počet uživatelů WhatsApp nebyl zveřejněn, ale podle některých zpráv tuto aplikaci na jaře 2016 použilo více než 1 miliarda uživatelů!Souhlasím, číslo je působivé.

Předpokládá se, že výskyt instant messengerů, jako je WhatsApp nebo Viber, měl extrémně negativní dopad na zisk mobilních operátorů po celém světě.Jejich ztráta v důsledku toho, že uživatelé stále více používají zprávy SMS, je tedy desítky nebo dokonce stovky miliard amerických dolarů.Nicméně telekomunikační operátoři začali nabízet tarifní balíčky s mobilním provozem, což částečně kompenzovalo ztrátu prostředků.

Zajímavé je, že do začátku roku 2016 byla WhatsApp vyplacena.Je pravda, že náklady lze nazvat symbolicky - 1 USD za rok, počínaje druhým rokem připojení.Těžko říci, proč byl posel zaplacen, protože je nepravděpodobné, že by se na něj tvůrci pokusili vydělat peníze.WhatsApp je nyní zdarma, stejně jakovětšina ostatních slavných instant messengerů.

Na začátku roku 2014 společnost WhatsApp získala společnost Facebook za astronomickou částku 19 miliard USD.Zároveň byly v hotovosti převedeny pouze 4 miliardy, dalších 12 miliard bylo převedeno prostřednictvím akcií Facebooku a zbývající 3 miliardy zakladatelům a zaměstnancům WhatsApp by měli být obdrženi do 4 let od uzavření transakce.

WhatsApp byl často kritizován a kritizován ohledně bezpečnostních algoritmů, včetně šifrování.Tvrdí se tedy, že například do srpna 2012 byly zprávy odesílány bez šifrování, v důsledku čehož mohly být zachyceny.Přesto je WhatsApp stále jedním z nejpopulárnějších instant messengerů na světě.

Jak používat WhatsApp?

Je to velmi jednoduché.Nejprve musíte stáhnout aplikaci do svého smartphonu.Jak to udělat, jsme podrobně popsali dříve.

Po instalaci je třeba spustit WhatsApp a provést rychlou registraci.Funkce aplikace spočívá v tom, že kvalita přihlášení používá číslo mobilního zařízení uživatele a aplikace získá přístup do telefonního seznamu automaticky.Pokud se podíváte na kontakty WhatsApp, okamžitě uvidíte přátele, kteří aplikaci používají, a poté s nimi můžete začít chatovat.

Jak probíhá komunikace?Můžete odesílat zprávy nebo přímo volat.Za tento provoz se neplatí, s výjimkou mobilního provozu.

Můžete také použít skupinové chaty, které spojí několik uživatelů najednou, odejdouhlasové zprávy, posílat obrázky nebo videa atd.

To vše je tak snadné, abyste okamžitě pochopili, kde a která tlačítka musíte stisknout.To je pro co WhatsApp dobré.