Co je Viber a jak jej používat?

První poslové se objevili před mnoha lety.Pamatujete si aplikaci ICQ?Zdá se, že ho používali téměř všichni uživatelé Runetu.Dnes se všechno změnilo, na počest úplně jiných poslů - těch, kteří jsou nainstalovaní na mobilních zařízeních.A Viber je jedním z nich.

Viber je aplikace pro různé platformy, včetně stolních a mobilních operačních systémů, která se integruje do telefonního seznamu a autorizuje podle telefonního čísla uživatele.Co to znamená?Po instalaci otevřete kontakty na svém smartphonu a okamžitě uvidíte, kdo z vašich přátel používá Viber, to znamená, že s ním můžete okamžitě začít komunikovat.

Proč potřebuji Viber?Jedná se o aplikaci messenger, která umožňuje výměnu okamžitých zpráv, obrázků nebo dokonce videí s přáteli nebo bezplatné volání přes internet.Je pravda, že byste měli pochopit, že po připojení k Wi-Fi je možné volat zdarma.Pokud používáte mobilní internet, může být váš účet účtován za provoz, který aplikace používá.Vzhledem k nízké spotřebě provozu a mnoha uživatelům dává přednost používání tarifů za pakety, nemělo by to vést k zbytečným výdajům.

Je možné uskutečňovat hovory na pevné linky nebo mobilní telefony, ale to, jak se dá předpokládat, probíhá za poplatek.

Viber také podporuje následující platformy: Windows, OS X, Linux, Android, BlackBerry OS, iOS, Series 40, Symbian, Bada a Windows Phone.Mimochodem, toto je jedno z nejvícepopulární instant messenger na světě.Na konci roku 2016 bylo v něm zaregistrováno více než 800 milionů uživatelů z celého světa.Viber má podporu pro velké množství jazyků.

Výhody systému Viber

  • Jednoduché a pohodlné rozhraní.
  • Vysoká aplikační rychlost.
  • Nízká spotřeba baterie.
  • Vynikající kvalita zvuku hlasu předplatitelů.
  • Okamžitě přijímat a odesílat zprávy a hovory.
  • Automatické přidání kontaktů do adresáře.
  • Nepřítomnost povolení.
  • Mnoho různých dodatků.

Jak používat Viber?

Nikde není jednodušší.Nainstalujte aplikaci podle tohoto jednoduchého schématu (pro smartphony Android) a spusťte jej.

Dále vyberte uživatele, začněte s ním korespondovat.Můžete použít skupinové chaty.

V případě potřeby zavolejte uživateli.

V aplikaci je mnoho dalších funkcí, například veřejné účty - otevřený profil uživatele nebo značky.Existují dokonce i hry!

Historie

Myšlenka a vývoj aplikace patřily izraelským Talmon Marco a Igor Magazinik.První verze aplikace Viber se objevila v AppStore do konce roku 2010 ao několik měsíců později se aplikace objevila na trhu Play.Je pravda, že se jednalo o předběžnou verzi, která měla omezený počet uživatelů.Plná verze platformy Android byla vydána další rokpozději v roce 2012.Do srpna 2013 se publikum aplikace rozrostlo na 200 milionů uživatelů.

Do začátku roku 2014 byl hlavním akcionářem rodina Shabtai, která vlastnila více než 55% akcií.Poté akcie odkoupil zpět od všech akcionářů japonský miliardář Hiroshi Mikitani a jeho společnost Rakuten.