Co je vestavěná (interní) paměť telefonu?

Při čtení vlastností smartphonu nebo tabletu často narážíme na nejasná slova nebo výrazy.Například NFC, RAM, GLONASS... Často uživatelé nevědí, co znamená pojem „vestavěná (interní) paměť“, ale je to jednoduché.

Každý smartphone nebo tablet má dva typy paměti - vestavěnou (vnitřní) a operační (RAM).Paměť s náhodným přístupem je těkavá část systému, kde jsou ukládána vstupní a výstupní data, programové kódy a další informace nezbytné pro provoz zařízení.Vestavěná paměť je ve skutečnosti flash paměť, ve které jsou uložena všechna fyzická data, včetně firmwaru, který mimochodem může „spotřebovat“ spravedlivý zlomek dostupného prostoru.

Množství paměti RAM je statické, nelze ji rozšířit (pokud není prakticky), ale fyzické množství vnitřní paměti lze zvýšit - pomocí paměťových karet.Pravda, budou to již dva samostatné typy paměti, ale oba mohou být použity jako úložiště.

Uživatel může zjistit velikost vnitřní paměti pomocí charakteristik svého zařízení.Jsou uvedeny na webových stránkách výrobce, v krabici, na jiných webech třetích stran.Nezapomeňte však, že výrobce udává plné množství paměti, ale ve skutečnosti může být dostupná paměť mnohem menší - jen kvůli firmwaru, který zabírá místo.

Aktuální velikost paměti lze najít také prostřednictvím nastavení zařízení.Přejděte do části „Nastavení“ a najděte sekci „Paměť“.

Zde uvidíte celkové množství dostupné paměti i dostupnéaktuální moment.