Co je Verlock v iPhone?

Slovo Neverlock se může objevit v případě, že se například rozhodnete koupit iPhone na nástěnkách nebo se jednoduše rozhodnete seznámit se s aktuálními nabídkami na trhu.Můžete se například setkat s takovou reklamou: „iPhone 6 na prodej, špatně“.Málokdo ví, co to znamená velmi špatně, ale mezitím je vše velmi jednoduché.

V Rusku je iPhone oficiálně prodáván po mnoho let, zatímco naše zařízení jsou trivializována ve volném prodeji.Ve stejné Americe funguje jiný algoritmus - lidé zpravidla kupují iPhone se smlouvou od mobilního operátora.V tomto případě je cena smartphonu pouhá cent (samozřejmě, pokud porovnáte náklady s novým iPhone), ale smlouva je uzavřena na určité období, během kterého musí uživatel použít vybraný tarif.Jak víte, náklady na tarif nelze nazvat nízkými.Nemáme takový program, až na vzácné výjimky.

Telefony iPhone zakoupené na základě smlouvy provozovatele jsou tedy uzamčeny pod kartami SIM tohoto operátora.Pokud používáte SIM kartu jiného operátora, volání ze zařízení nebo odeslání SMS zprávy nebude fungovat, protože nepodporuje jiného operátora.Takové chytré telefony se nazývají zamčené - od slova Zámek.Zpravidla je dodávají jednotlivci ze zahraničí.

Neverlock je odemčený iPhone, to znamená ten, který bude fungovat se všemi operátory.Takže ti, kteří jsou při bezplatném prodeji iPhonu, jsou odemčeni, to znamená budoupracovat s jakýmkoli operátorem.Existují však výjimky.Pokud uživatel zakoupil iPhone od operátora a chtěl jej odemknout, aby mohl spolupracovat s jinými operátory, může tak učinit tím, že zaplatí operátorovi částku - jedná se o oficiální postup, jeho cena závisí pouze na požadavcích mobilního operátora.

Až do verze pro iPhone 4 by mohl být smartphone přeprogramován programově, čímž jej odemknete.S vydáním nových aktualizací firmwaru pro iOS však tato možnost zmizela a dnes je plný Neverlock možný pouze tehdy, je-li operátor za odemčení placen.

Pomocí IMEI můžete zjistit, zda iPhone není Verloc.Můžete také vzít a vložit SIM kartu svého operátora a zkontrolovat, zda zařízení funguje, ale první metoda je mnohem spolehlivější.

Měl bych si koupit zamčený iPhone?

Pouze v případě, že se prodává s obrovským přirážkou, operátor vás při odemknutí stojí jen malou částku.Pokud si nejste jisti, důrazně doporučujeme odmítnout nákup.