Co je útěk z vězení na iPhone nebo iPad a k čemu je?

Pokud vlastníte iPhone nebo iPad, pravděpodobně jste slyšeli o tzv. Útěku z vězení.Toto slovo lze přeložit z angličtiny jako „útěk“ nebo „útěk z vězení“.Co to znamená?

Útěk z vězení je operace, která vám umožňuje přístup k souborovému systému řady zařízení Apple, včetně iPad, iPhone nebo iPod Touch.Tento postup rozšiřuje standardní možnosti zařízení: kromě přístupu do systému souborů uživatel dostává například také možnost instalovat aplikace, které nejsou z App Store nebo měnit témata.

Jak útěk z vězení?

Chcete-li získat přístup k systému souborů, musíte použít speciální nástroje, které vám umožní provést stejný útěk z vězení.Patří mezi ně Pwnage Tool, redsn0w, sn0wbreeze atd.

Proces je nejčastěji velmi snadný: uživatel si stáhne aplikaci do počítače, připojí k ní své zařízení, spustí nástroj a provede několik jednoduchých kroků.Tento nástroj provádí většinu procesu sám.

V ostatních případech je aplikace nainstalována na samotném zařízení.

Proč potřebuji útěk z vězení?

Výše ​​jsme popsali několik výhod útěku z vězení, ale nyní se podrobněji věnujeme tomuto tématu.

První důležitou výhodou jsou prodejny aplikací třetích stran.Lídrem mezi nimi je Cydia.Cydia má mnoho aplikací, které, včetně tak či onak, se nemohly dostat do App Store.Většina z nich je zdarma.

Je nutný přístup k systému souborůne všichni uživatelé, ale mnoho lidí má ráda schopnost hodně se měnit na ploše.Aplikace Springtomize má tedy velké množství možností pro nastavení složek, ikon, stolních počítačů, obrazovky zámku, stavového řádku atd.

A mnoho věcí s největší pravděpodobností snilo o nahrazení designového tématu, což je snadné pomocí aplikací třetích stran ze stejné Cydie.

Jak vidíte, existuje mnoho výhod a to je pouze jejich část, ale nezapomeňte, že útěk z vězení má také nevýhody.

Vady útěku z vězení

Nyní si povíme o těchto vadách, je jich několik a všechny jsou velmi důležité.

V první řadě je iOS jedním z nejbezpečnějších operačních systémů, a to i díky skutečnosti, že uživatel nemá přístup k systému souborů.Pokud je přístup k němu otevřený, stane se mnohem jednodušší, co se stane při útěku z vězení, vyzvednutí trojského koně nebo viru.

Druhý.Instalace Útěk z vězení může způsobit problémy se zařízením.Někdy se stává, že iPhone nebo iPad se změní na „cihlu“ a často z viny uživatele, pokud neprovedl akci, kterou vidí na obrazovce během procedury útěku z vězení.Odpovědnost za to samozřejmě leží pouze na majiteli zařízení.

Třetí - Jailbreak ruší záruku na iPhone nebo iPad.Je pravda, že to platí pouze v případech, kdy se používá útěk z vězení.Pokud zařízení změníte bez útěku z vězení, budou stopy po rozbití odstraněny.

Co si Apple myslí?Společnost mluví proti Jailbreak, to lze pochopit.S vydáním každé nové aktualizace útěku z vězení iOSje nutné počkat na uvolnění nového nástroje, protože předchozí "díry" jsou vývojáři uzavřeny.

Je útěk z vězení opravdu nezbytný?

Podle našeho názoru je lepší ne útěk z vězení, protože v tomto případě záruka zmizí, navíc je snazší narazit na škodlivý program nebo trojan, putovat po internetu.Ale to samozřejmě vyřešit pouze majiteli zařízení.