Co je Touch ID na iPhone a iPad?

Touch ID je skener otisků prstů vyvinutý společností Apple a používá se na chytrých telefonech a tabletech společnosti, včetně: iPhone 5, iPhone 6, iPhone 6s, iPhone 7, iPhone 7 Plus,iPad Air 2, iPad mini 4 atd.

Proč je to nutné?Většinou se Touch ID používá k odemčení smartphonu nebo tabletu.Pokud jste k odemčení dříve použili heslo a PIN kód, nyní stačí položit prst na skener otisků prstů, jak je znázorněno na obrázku níže:

Je však vyžadován Touch IDa pro jiné účely.Například pomocí této pomoci můžete platit za nákupy, a to i z běžného obchodu díky platebnímu systému Apple Pay.Sečteno podtrženo: připojíte k iPhonu bankovní kartu (nebo několik), jdete do obchodu, vyberete produkt, když platíte u pokladny, vytáhnete svůj smartphone, přinesete jej k platebnímu terminálu a položíte prst na snímač otisků prstů, po kterém je zboží placeno.To je ještě pohodlnější než použití fyzické bankovní karty - platba je okamžitá.Pravda, zatím ne všechny obchody podporují Apple Pay, stejně jako banky, se kterými systém pracuje, ale v budoucnu se všechno změní k lepšímu.

Jak vypadá dotykové ID?

Je snadné uhodnout, že dotykové ID je integrováno do tlačítka Domů, což mimochodem, počínaje iPhone 7, není fyzické, ale stalo se dotykem.

Zabezpečení dotykovým ID

Vestavěný senzor snímá špičku prstu pomocí zvláštního rozlišení a rozpoznává obrazec prstu, i když je podrůzné úhly.Obrázek otisku prstu je umístěn ve speciální zóně procesoru, která je chráněna.Zajímavé je, že se nejedná o obraz samotného otisku prstu, ale o jeho matematický obraz, ze kterého podle Apple nelze otisk prstu obnovit.

Rovněž se tvrdí, že každý jednotlivý dotykový skener ID má vazbu na samostatný procesor, tj. Pokud se skener otisků prstů přesune z jednoho iPhone do druhého, ztratí funkčnost.

V síti se objevují pověsti, že otisky prstů se nejen ukládají na zařízení, ale také se přenášejí na samostatný server.Apple samozřejmě takové fámy nepotvrzuje a nebyl předložen žádný důkaz.

O globálních výhodách Touch ID

Uživatelé, kteří sledují uvolnění nových mobilních zařízení, pravděpodobně vědí, že mnoho společností se nebrání půjčování nápadů od stejného Apple..ID dotyku není výjimkou.

Samotná myšlenka použití skeneru otisků prstů na smartphonu není nová, ale s nástupem Touch ID se skenery staly velmi rozšířenými.Pokud jsme je dříve viděli kromě vlajkových chytrých telefonů, dnes se skenery používají i na rozpočtových zařízeních!

Zde je příklad zařízení, jehož cena v době psaní je pouze 5–7 tisíc rublů a je již vybavena skenerem otisků prstů.Tento smartphone má skener umístěný na zadní straně pouzdra:

Říká se tomu smartphonu DOOGEE X5 Max.