Co je to zpráva MMS?

Zkratka MMS je zkratka pro službu multimediálních zpráv.Umožňuje odesílat obrázky, videa nebo vyzváněcí tóny nejen do telefonu, ale také na e-mail.A ačkoli maximální velikost takové zprávy je 999 Kb, může operátor uložit vlastní omezení týkající se velikosti zprávy.Mnoho operátorů podporuje MMS, jejichž velikost nepřesahuje 300 Kb.

Na rozdíl od SMS může uživatel v MMS odesílat nejen obvyklý text, ale i nějakou fotografii.Aby bylo možné celou zprávu přečíst, musí se uživatel připojit k internetu.

Samotná zpráva MMS se skládá ze dvou částí.První část je textová zpráva, která je doručena příjemci.Druhou částí je obrázek, video nebo zvukový klip, který je uložen na serveru provozovatele.Zpráva obsahuje informace, které uživatel potřebuje stáhnout většinu zprávy MMS ze serveru.Zároveň je na mnoha zařízeních možné automaticky stahovat MMS zprávy, jakmile dorazí k uživateli.

V případě MMS se používají zvláštní nastavení, která operátor poskytuje (analogicky s nastavením pro zprávy SMS).Nastavení obvykle probíhá automaticky.

Popularita zpráv MMS v současné době klesá, což není překvapivé, protože u smartphonů se používají častěji speciální poslové, kde není omezeno odesílání zpráv a souborů a kromě toho nemusíte platit za zasílání zpráv samije to nutné - pouze pro internetový provoz.

Výše ​​si můžete prohlédnout nejjednodušší příklad zprávy MMS s automatickým nahráním souboru.